FA    [EN]
 
 
 
 
اوقات شرعي
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :


تقويم
<>
شيدسچپج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


عنوان آر اس اس
چند لحظه صبر كنيد


زمان عقربه اي
يكشنبه 30 تير 1398


خبر روز

برگزاری مراسم تکریم و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور خراسان رضوی
 

مراسم تکریم و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور خراسان رضوی روز دوشنبه 10 تیر 98 با حضور دکتر پارسا مسئول بسیج اساتید دانشگاه های پیام نور کشور ، رئیس و معاونین سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی، رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و مسئول نهاد رهبری دانشگاه برگزار شد.

 

در این جلسه دکتر بذرافشان رئیس سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی ضمن خیر مقدم و توضیحاتی در خصوص پیشینه و ماموریتها، اهداف و وظایف بسیج اساتید از مدیر جدید خواستند با همکاری مدیریت دانشگاه و مسئول نهاد رهبری و اساتید بسیجی برای  تحقق دانشگاه اسلامی گام های موثری برداشته شود. ضرورت سازماندهی اساتید بر مبنای تخصص های علمی و مشارکت در اردوهای جهادی در کنار بسیج دانشجویی و راهبری اردوهای جهادی برای رفع مشکلات مردم از دیگر برنامه هایی است که بسیج اساتید می تواند پیگیری نماید.

 

دکتر پارسا مسئول بسیج اساتید دانشگاه های پیام نور کشور در خصوص ضرورت هماهنگی بسیج و نهاد و نیز ظرفیت قابل توجه اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و اینکه فعالیت ها بایستی صورت حل المسائلی داشته باشد . پارسا افزود تاسیس اندیشکده که مورد توجه بسیج اساتید است این مزیت را نسبت به پژوهشکده ها دارد که عملگراتر است و معطوف به حل مشکلات جامعه است. بسیج اساتید پیام نور خراسان رضوی نیز بهتر است بعد از بررسی های لازم نسبت به اندیشکده متناسب با ظرفیت های خود و مسائل مورد نیاز اقدام کند. وجود 30 مرکز پیام نور در خراسان رضوی ظرفیت ارزشمندی برای گسترش برنامه های بسیج اساتید در این مراکز است

 

دکتر نژاد علی رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی تصریح کرد: بسیج در این شرایط مسائل و مشکلات اقتصادی همیشه راهگشا بوده است و اینکه بسیج متعلق به همه آحاد دانشگاهیان و سلایق و تفکرات درون انقلاب است و نباید به طیف خاصی محدود شود.

 

حجت الاسلام جباریان رئیس نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان نیز  با تاکید بر لزوم مجاهدت و رویکرد جهادی جهت رفع مشکلات ، آمادگی خود را جهت هم افزایی نهاد با بسیج اساتید اعلام کرد.

 

در پایان از زحمات دکتر کبیریان مسئول پیشین کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور مشهد با اهدای لوح سپاس،  تقدیر شد و دکتر مهران امیری قلعه نو به عنوان مسئول کانون  بسیج اساتید دانشگاه پیام نور خراسان رضوی معرفی گردید. مهران امیری قلعه نو استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه پیام نور مشهد مقدس می باشد.

بيشتر

گزیده اخبار

پنج سرفصل مهم از دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی که باید در برنامه‌ریزی‌ها و رویه‌سازی‌های بسیج مورد توجه جدی قرار گیرند.

این سرفصل‌ها، ناظر به عمل و واقعیت است و باید با برنامه‌ریزی دقیق، به مرحله‌ی اجرا درآیند.

1- متکی بودن بسیج به «بصیرت»:

 بسیج یک حرکت احساسی صِرف نیست، بلکه متکی بر فهمیدن، دانستن و بصیرت است و این جهت‌گیری باید همچنان در بسیج حفظ شود.

 در اوایل انقلاب اسلامی افراد بسیار پرشور و انقلابی بودند امّا اکنون در مقابل انقلاب قرار گرفته‌اند، این افراد به‌دلیل «نداشتن عمق دینی، حرکت بر اساس احساسات و هم‌نشینی با زاویه‌داران با انقلاب»، فاصله‌ی زیادی از انقلاب اسلامی گرفتند و درنهایت در مقابل انقلاب ایستادند.

 علت تأکید مکرر من بر بصیرت در قضایای سال ۸۸ که البته عده‌ای هم از این تأکید ناراحت شدند، اهمیت این موضوع در تشخیص مسیر حق و باطل است.

 -2 گسترده بودن دایره‌ی بسیج برای آحاد ملت و جناحی نبودن بسیج:

 بسیج لشکر انقلاب است و اگر دوگانگی هم وجود داشته باشد، آن دوگانه‌ی «انقلابی» و «ضدانقلابی» است زیرا حتی «غیر انقلابی» را نیز می‌توان جذب کرد.  البته این جذب حداکثری به معنای استفاده از هر روش و اقدامی نیست، اما هر جناح یا فردی که انقلاب را قبول دارد و در خدمت انقلاب است، بسیج شامل او هم می‌شود. بسیج جزو هیچ‌یک از جناح‌های انقلاب نیست بلکه بسیج، جریان و رود عظیم جاری به سمت اهداف انقلاب اسلامی است.

 3- لزوم «هم‌افزایی لایه‌های مختلف بسیج»:

 گستره‌ی بسیج شامل قشرهای مختلف مردم است و باید سازوکار مناسبی برای هماهنگی و هم‌افزایی در آن به‌وجود آید.

 4- «مظهر مردم‌سالاری دینی و اسلامی بودن بسیج»:

 برخی تصور می‌کنند مردم‌سالاری دینی فقط شامل حضور در پای صندوق‌های رأی و انتخابات است در حالی که این موضوع، یکی از جلوه‌های مردم‌سالاری دینی است و معنی واقعی آن یعنی «مردم، سالارِ زندگی جامعه‌ی خود بر اساس دینِ اسلام» هستند. بر اساس این تعریف، بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی در همه‌ی عرصه‌ها است، با چنین دیدگاهی، اگر بسیج وارد عرصه‌ی اقتصاد مقاومتی و علم هم شود، اقتصاد مقاومتی و علم نیز مردم‌سالار خواهند شد.

 -5 لزوم تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز در دو سطح رأس و بدنه‌ی بسیج:

 وظیفه‌ی این هیئت‌های اندیشه‌ورز در لایه‌های مختلف بسیج، طراحی برای مأموریت‌های مختلف اعم از جنگ سخت و جنگ نرم، و سازندگی و خدمات‌رسانی است. تشکیل این هیئت‌های اندیشه‌ورز موجب پویایی و خردمندی و تأثیرگذاری بیشتر و پیشرو بودن بسیج می‌شود، در کنار مجموعه‌های اندیشه‌ورز، باید هیئت‌های رصدگر نیز تشکیل شوند که مأموریت آنها مراقبت از نفوذ نکردن ویروس‌ها و مورد آسیب قرار نگرفتن سازمان بسیج است.

بيشتر

فعالیت ها و تصاویر


دیدار صمیمانه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور با وزیر محترم علوم، تحقیقات وفناوریدراین دیدار ابتدا آقای دکتر پارسا مسئول بسیج اساتیددانشگاه ضمن تشکر ازجناب وزیربابیان ویژگیهای دانشگاه باطرح مشکلات اساتید وکارکنان از تحلیل ونگاه غیرواقعی اولیاء وزارت علوم نسبت به دانشگاه پیام نور گلایه نمودند وآمادگی اساتید بسیجی این دانشگاه را جهت برون رفت وضعیت فعلی دانشگاه ونقش آفرینی دراعتلاء علمی کشوربیان نمودند. سپس اساتید حاضردرجلسه دیدگاههای خود درزمینه مختلف دانشگاه وآموزش عالی کشورمان بیان نمودند.در این نشست جناب وزیر ضمن استقبال ازنظرات مطرح شده برضرورت نقش آفرینی اساتیداین دانشگاه درجهت اعتلاء ورفع مشکلات تاکید نمودند وبیان نمودندکه مشکلات وپیشنهادات ارایه شده از طریق ریاست محترم دانشگاه ازوزارت علوم پیگیری گردد.

درپایان ازجناب وزیر جهت حضور دردانشگاه پیام نور دعوت به عمل آمد ونامه ای حاوی نظرات ومشکلات و پیشنهادات بسیج اساتید درخصوص مسائل دانشگاه پیام نور به ایشان تقدیم گردید.

بسیج اساتید دانشگاه پیام نور


برگزاری اردوی علمی سیاحتی باغ گیاه شناسی ملی ایران
بمناسبت 12 اردیبهشت ماه ، سالروز شهادت استاد مطهری، و تکریم و بزرگداشت روز معلم، اردوی یکروزه علمی و تفریحی «باغ گیاه‌شناسی»  ویژه اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور برگزار گردید.

«باغ گیاه‌شناسی ملی ایران »  واقع در اتوبان تهران کرج، (پیکان شهر) زیرنظر موسسه جنگلها و مراتع کشور ، یکی از این مکان‌های زیبا و دیدنی تهران است، باغی که ساخت آن از سال 1347 آغاز شده، 145 هکتار است و 25 مجموعه و بیش از 4 هزار گونه گیاهی را از رویشگاه‌ها و اقلیم‌های ایران و جهان را در خود جای داده است.

این باغ نه تنها جایی برای گشت و گذار و لذت بردن از مناظر زیبا است، بلکه نقشی مهم در تحقیقات گیاه‌شناسی دارد و به عنوان ذخیرهگاه ژنتیکی از گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

در ابتدای باغ، ماکتی کوچک از گیاهان این باغ وجود دارد و بعد از آن باغ گیاهان دارویی است که گیاهانی چون مریم گُلی، بومادران، اسطوخودوس، رُزماری و غیره کاشته شده‏ است.

در این باغ،  اقلیم گیاهی بخش‌های مختلف ایران چون اقلیم البرز، زاگرس، باغ‌های کویری و باغ‌های ایرانی با سروهای بلند و همچنین اقلیم خزری بهمراه دریاچه و آبشار بازسازی شده است.

همچنین اقلیم چین و ژاپن، اقلیم هیمالیا، اقلیم قفقاز، اقلیم سیبری و آمریکا و باغ‌های اروپایی، از اقلیم‌های جهانی این باغ است که هر منطقه از خود را با درختان زیبا و گونه های مختلف و گلهای زیبا بخود اختصاص داده است.

یکی از جالبترین نمونه‏‌های گیاهی این باغ، کاشت گیاهی است که به فسیل زنده دنیا شهرت دارد و هزار سال عمر می‏‌کند.

ازجمله منطقه ی زیبای این باغ، اقلیم هیمالیا است که فضای آن با انتقال خاک زیرِ زمین متروی تهران-کرج به این منطقه آماده شده و با درختان سوزنی برگی چون کاج کاشفی، سندروس و بلوط همیشه سبز پوشیده شده است.

برگزاری کارگاه « بصیرت سیاسی در پرتو اخلاق دینی»
باحضور اساتید بسیجی سازمان مرکزی
(استان خوزستان-بهمن94)

برگزاری کارگاه « بصیرت سیاسی در پرتو اخلاق دینی»
باحضور اساتید بسیجی سازمان مرکزی
(استان خوزستان-بهمن94)

برگزاری کارگاه « بصیرت سیاسی در پرتو اخلاق دینی»
باحضور اساتید بسیجی سازمان مرکزی
(استان خوزستان-بهمن94)

برگزاری کارگاه « بصیرت سیاسی در پرتو اخلاق دینی»
باحضور اساتید بسیجی سازمان مرکزی
(استان خوزستان-بهمن94)
بازدیداساتید بسیجی از منطقه ی عملیاتی شلمچه


*************************
*************************برگزاری مراسم بزرگداشت 175شهیدغواص  
(دانشگاه پیام نور استان کردستان)


برگزاری مراسم بزرگداشت 175شهیدغواص (دانشگاه پیام نور استان کردستان)


برگزاری مراسم بزرگداشت 175شهیدغواص (دانشگاه پیام نور استان کردستان)

شهید منوچهر یوسفیان از شهدای غواص استان کردستان


برگزاری مراسم بزرگداشت 175شهیدغواص (دانشگاه پیام نور استان کردستان)

لوگوی سایت


 


بسم رب الشهداء و
الصدیقین

بسیج یکی از ارزنده ترین یادگارهای امام راحل(ره) و از ثمرات مبارک درخت تناور انقلاب اسلامی است و به فرموده مقام عظمای ولایت  نقش بسیج درحفظ استقلال ملی، در حفظ غرور ملی، در حفظ افتخارات ملی، در تأمین منافع ملی، و در اعلاء پرچم اسلام و نظام جمهوری اسلامی برکسی پوشیده نیست! و تا وقتی برای این کشور امنیت لازم است تا وقتی که این کشور و این ملت به امنیت احتیاج دارد،  به نیروی بسیج، به انگیزه بسیجی، به سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی، احتیاج است و  در یک جمله، بسیج نیروی کارآمد کشور برای همه میدانها است.

بر همین اعتقاد و بر همین اساس، جامعه دانشگاهی پیام نور ضمن تجدید پیمان با آرمان های بلند امام راحل «ره»، شهیدان ، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران، و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی،  اعلام می دارد که در جهت حفظ و اقتدار نظام جمهوری اسلامی از هیچ کوششی مضایقه نکرده و همگام با دیگر بسیجیان عزیز در حفظ این آرمان ها، اهتمام می ورزد.

بسیج اساتید دانشگاه پیام نور، آماده بهره مندی از نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما از طریق ایمیل زیرمی باشد.

b.a.payamenoor@gmail.com     

 بسیج اساتید دانشگاه پیام نور        

بيشتر

اخبار

برگزاری مراسم تکریم و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور خراسان رضوی
برگزاری مراسم گرامیداشت شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور استان یزد
برگزاری آیین ملی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه امیرکبیر
بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سی امین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله)
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه ها
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از دانشجویان
اولین جلسه کار گروه ورزش و سلامت برگزار گردید
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار طلاب حوزه های علمیه
بیانات مقام معظم رهبری درمحفل انس با قرآن کریم
تشکیل کارگره علمی مساله محور ورزش و سلامت دربسیج اساتید دانشگاه پیام نور
بیانات مقام معظم رهبری دردیدار معلمان و فرهنگیان
بیانات مقام معظم رهبری دردیدار کارگران
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور درخصوص اقدام نا بخردانه دولت آمریکا
بیانات مقام معظم رهبری دردیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی
 کاشت حدود 10 هزار اصله نهال در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور
روز درختکاری
بیانات مقام معظم رهبری دردیدار با مردم آذربایجان شرقی
بیانات فرمانده کل قوا در دیداربا فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش
برگزاری نشست شورای مرکزی بسیج اساتید کشور باحضور مسئولان کانونهای بسیج اساتید پیام نور سراسر کشور و دانشگاههای تهران
بیانات مقام معظم رهبری دردیدار با مردم قم
بیانه ی بسیج اساتید دانشگاه پیام نور درباره ی حماسه 9 دی

بيشتر

نظر خواهي

محل درج نظرات و پیشنهادات شما
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بيشتر