خبر روز

کاشت حدود 10 هزار اصله نهال در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور با مشارکت پررنگ اساتید بسیجی در طرح درختکاری

  

رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور از کاشت حدود 10 هزار اصله نهال همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور خبر داد و افزود: طرح درختکاری در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور امسال برای نخستین بار به همت بسیج اساتید و همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور، معاونت فرهنگی ، دانشجویی و اجتماعی و همچنین سازمان جنگل ها و مراتع در سراسر کشور برگزار شد.

دکتر پارسا هدف از برگزاری این طرح را پیروی از بیانات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر توجه به محیط زیست ، حضور موثر و اجتماعی اساتید در این طرح و حفظ محیط زیست عنوان کرد و اظهار داشت: کاشت نهال در دانشگاه پیام نور با استقبال بی نظیر اساتید بسیجی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در سراسر کشور انجام شد و امید که این حرکت بزرگ، نقشی ویژه در فرهنگ سازی توجه به محیط زیست داشته باشد.

مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) :

درخت و گیاه برای کشور، برای زندگی، برای مردم، برای تنفس یک امر ضروری است.

 

پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر توسعه و ترویج درختکاری و همچنین لزوم مشارکت اساتید دانشگاه در عرصه‌های اجتماعی- فرهنگی، بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در نظر دارد از ظرفیت‌های اساتید و همراهی دانشجویان و کارکنان بسیجی این دانشگاه در سراسر کشور استفاده نموده و در روز 18 اسفند ماه سال جاری نسبت به این امر مقدس در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور اقدام به کاشت درخت نماید. از همه اساتید محترم، کارکنان و دانشجویان گرامی دعوت می شود دراین طرح خداپسند شرکت فرمایند.

زمان : شنبه 18 اسفند ماه ساعت 10 صبح

مکان : سازمان مرکزی، مراکزو واحد های دانشگاه پیام نور سراسر کشور

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان شرقی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
 


 

دشمن امروز ضعیف است. آن‌وقت این دولتمردان ضعیف‌العقل یا احمقهای درجه یک خودشان را به در و دیوار می‌زنند و کنفرانس ورشو را تشکیل می‌دهند که به‌جایی نمی‌رسد/ وقتی دشمن ضعیف است، هارت و پورت می‌کند. این نباید توی دل مسئولان را خالی کند/ آبروی خیلی از سران کشورهای مسلمان که با رژیم صهیونیستی و آمریکا در ورشو نشستند و علیه اسلام و مسلمین و جمهوری اسلامی هم‌پیمان شدند نیز در این حوادث رفت.

 

مسئولان، دوست و دشمن را بشناسند و فریب نخورند. دشمن گاهی دندان نشان می‌دهد، گاهی مشت می‌زند و گاهی لبخند؛ این‌ها فرقی ندارند. در دل‌های نجس و سرشار از کینه آن‌ها نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی «دشمنی» است/ دشمنی آمریکا که آشکار است؛ اروپایی‌ها هم امروز خدعه می‌کنند. مسئولان مواظب باشند فریب نخورند. به‌نام اینکه حالا یک کاری بکنیم، کشور را دچار مشکل نکنند؛ بدانند دست خدا بالای دست‌هاست.

 

درباره این جوانانی که در راه امنیت کشور جان خود را فدا کردند بگویم: این حوادث باید ما را آگاه کند که امنیت به چه قیمتی به‌دست می‌آید. برخی کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید/ درود خدا بر ملت شهیدپرور اصفهان که آن تشییع را به‌راه انداختند. درود خدا بر سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و ارتش و دیگران.

 

من در پایان بیانیه از مردم برای راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از حق مردم است؛ ملت کار بزرگی انجام داد. تقریبا در همه‌ی کشور، جمعیت بیشتری آمدند/ دشمنان کتمان می‌کنند. اما می‌دانند ملتی که این‌جور در صحنه است، نمی‌تواند هیچ آسیبی به او برسانند/ یک عده خودشان ضعیف شده‌اند و می‌گویند انقلاب ضعیف شده. ضعف‌های خود را به ملت نسبت می‌دهند

 

مردم به‌ویژه جوانان و همچنین مسئولان باید با وقت‌شناسی و اقدام بهنگام، از ظرفیت‌های فراوان به‌منظور حل مشکلات کشور استفاده کنند.

 

من در بیانیه‌ی چند روز پیش، از مردم ایران تشکر کردم اما آن تشکر خیلی کمتر و کوچک‌تر از حق ملت ایران است زیرا مردم در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن امسال، کار بزرگی انجام دادند.

 

گزارش‌ها و ارزیابی‌ها نشان می‌دهند در اکثر شهرهای کشور حضور مردم نسبت به سال‌های قبل، بیشتر و متراکم‌تر بوده است که با همه‌ی وجود از مردم سپاسگزاری می‌کنم.اگرچه دشمن در تبلیغات خود این حضور را کتمان و یا سعی در کوچک‌نمایی آن می‌کند، اما این واقعیت را می‌بینند و معنای این حضور عظیم مردمی را متوجه می‌شوند.

 

حضور گسترده‌ی مردمی در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن امسال، در واقع یک حرکت سیاسی، امنیتی، انقلابی، آگاهانه و پُرمعنا بود و مردم همان شعار اصلی یعنی «مرگ بر آمریکا» را که به‌معنای مرگ بر سلطه‌گری و توطئه‌گری و تجاوزگری و دست‌اندازی به حقوق ملت‌ها است، سردادند.

 

باید شکرگزار خداوند بود زیرا دل‌های مردم به دست او است و در واقع خداوند متعال بود که مردم را به خیابان‌ها آورد.مردم همین‌هایی هستند که در روز ۲۲ بهمن در خیابان‌ها دیدید و خداوند این ملت را که با بصیرت از هویت و کشور خود دفاع می‌کنند، مورد لطف قرار خواهد داد.

 

این شهادت‌ها باید ما را هوشیار و آگاه کند که امنیت کشور به قیمت خون بهترین جوانان کشور به دست می‌آید و همه باید قدردان این جان‌فشانی‌ها باشیم.مردم اصفهان همواره جزو پیشگامان نهضت و انقلاب اسلامی بوده و هستند.

 

این قیام مردمی (۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ و قیام مردم تبریز ) دو ویژگی مهم داشت: ۱. وقت‌شناسی و ۲. اقدام بهنگام.

 

امروز نظام جمهوری اسلامی از لحاظ فرصت و موقعیت و از لحاظ زمان اقدام و حرکت، در بهترین شرایط قرار دارد.امروز روز کار و حرکت دولت، مسئولان، ملت و به‌خصوص جوانان است که باید ظرفیت‌های بلااستفاده‌ی فراوان و گسترده‌ی کشور را شناسایی و بهره‌برداری کنند.

 

گروه‌های جوانِ مؤمن و انقلابی باید هر کاری را که امکان‌پذیر است در چهارچوب قوانین و مصلحت کشور انجام دهند و معطل کسی نباید بمانند.ما نمی‌خواهیم خود را به ساده‌لوحی بزنیم و از دشمن غافل شویم اما واقعیات نشانگر آن است که دشمن به‌شدت گرفتار مسائل داخلی و خارجی است.

 

«مشکلات اجتماعی»، «افسردگی و سرخوردگی جوانان»، «افزایش آمار قتل و جنایت»، «گسترش اعتیاد و مواد مخدر»، «درگیری میان سران آمریکا» و «بدهی‌های عجیب و غریب» همه‌ی این موارد مستند به آمارها و گزارش‌های رسمی و داخلی آمریکا است و به‌دلیل همین مشکلات و گرفتاری‌ها، دچار وضعیت کنونی در سوریه و عراق و افغانستان شده‌اند و به‌شدت نیز عصبانی هستند.

 

دولتمردان ضعیف‌العقل آمریکا از برخی دولت‌های همکار خود و دولت‌های ضعیف و مرعوب برای نشست ورشو و تصمیم‌گیری ضد ایران دعوت کردند اما این نشست به هیچ نتیجه‌ای نرسید و همه‌ی این‌ها نشانه‌ی ضعف است و دشمن که در حالت ضعف دچار عصبانیت می‌شود، شروع به جنجال و فحاشی می‌کند.این جنجال‌ها که از روی ضعف است، نباید دل فلان مسئول را خالی و یا فلان جوان را دچار خطا کند.

 

آن روزی که این انقلاب یک نهال ضعیف بود، همه‌ی دشمنان متحد شدند ولی نتوانستند کاری بکنند، بنابراین امروز که آن نهال تبدیل به یک درخت تناور شده است، هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.امروز هم ما به دشمن می‌گوییم، هر غلطی می‌توانی بکنی، بکن اما بدان که هیچ غلطی نمی‌توانی بکنی.

 

این افراد(هم‌نشینی مقامات کشورهای به‌ظاهر مسلمان با رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانی با آمریکا )در میان ملت خود نیز هیچ آبرویی ندارند.

 

همه‌ی مشکلات کشور اعم از گرانی‌ها، کاهش ارزش ریال و مسائل تولید داخلی قابل حل است اما نیازمند صبر، تدبیر، اتحاد و جدیت مسئولان در حرکت است.

 

شما جوانان عزیز، موتور پیشران حرکت کشور هستید و باید خود را از لحاظ روحی، معنوی، اخلاقی، جسمی، علمی و توانایی‌های مدیریتی و تشکیلاتی آماده کنید و مدیریت کشور را به دست بگیرید. البته از تجربه‌ی پیران نیز باید استفاده کنید.

 

جوانان می‌توانند کشور را به قله برسانند و باید آمادگی خود را در عمل و همچنین با ثبات قدم نشان دهند.دشمن را درست بشناسید و مراقب باشید فریب او را نخورید، چه هنگامی که مشت و دندان نشان می‌دهد و چه هنگامی که لبخند می‌زند.

 

بدانید، دل‌های دشمنان بسیار بیشتر از حرف‌هایی که بر زبان می‌آورند، مملو از بغض و کینه نسبت به اسلام و مسلمانان و جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین نباید خدعه‌ی دشمن را قبول کرد.

 

تکلیف آمریکایی‌ها که مشخص است زیرا شمشیر را از رو بسته‌اند اما باید مراقب اروپایی‌ها بود زیرا آن‌ها نیز با خدعه عمل می‌کنند.من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند اما باید بنشینند، فکر کنند و به‌گونه‌ای عمل کنند که فریب آن‌ها را نخورند و به امید آنکه حالا کاری بکنیم، خودشان و ملت را دچار مشکل نکنند.از دشمن وحشت هم نکنید و بدانید که دست خدا بالای همه‌ی دست‌ها است و خداوند پشتیبان ملتی است که دین او را یاری می‌کنند.

 

باید نام و اعتبار و جایگاه شهدا و خانواده‌های آنان را روزبه‌روز افزایش داد زیرا شهدا، شاخص‌های مسیر حرکت انقلاب هستند.به لطف خداوند، جوان‌های عزیز روزی را خواهند دید که همه‌ی آنچه را که به دنبال آن هستیم، محقق و متجلی خواهد شد.

بیانات فرمانده کل قوا در دیداربا فرماندهان وکارکنان نیروی هوایی ارتش

۱۳۹۷/۱۱/۱۹
 

 
 

راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از شگفتی سازی‌هاست؛ مثل خود انقلاب. اینکه مردم بیایند به خیابان‌ها، در هوای سرد بهمن و این راهپیمایی ۴۰ سال ادامه داشته باشد/ معتقدم امسال این حرکت راهپیمایی ۲۲ بهمن پرشکوه‌تر از سال‌های قبل خواهد بود/ راه‌پیمایی را مظهر اختلافات قرار ندهید. وقتی پای انقلاب وسط است، اختلاف سلیقه‌ها رنگ می‌بازد. جای تسویه حساب، ۲۲ بهمن نیست.


خبرها به من می‌رسد، بیشتر از افراد دیگر هم می‌رسد، اما ملت ایران امروز مثل یک قهرمان، مثل یک شخصیت برتر در مقابل یک دشمن خبیث حیله‌گر ایستاده و می‌داند دنبال چیست و با همه‌ی قدرت، پشت انقلاب ایستاده است. یک جاهایی گله‌مندی هم هست،‌ اما این‌ها باعث نشده که ملت ایران از سرافرازی و عزت روی‌گردان شود و نشده. تصویر من از ملت این است
.

 

 مسئولان به اروپا هم مثل آمریکا اعتماد نکنند/ نمی‌گویم با اروپا ارتباط نداشته باشیم، بحث اعتماد است. در خیابان‌های پاریس به مردم معترض، حمله میکنند و کورشان میکنند؛ آنوقت از ما مطالبه حقوق بشر میکنند. شما اصلا میشناسید حقوق بشر را؟ به اینها نمی‌شود اعتماد کرد و احترام گذاشت. فرانسه یکجور، انگلیس یکجور و هر کدام یک‌جور دیگر/ بدانیم با چه کسی قرار می‌بندیم و سر چه می‌بندیم.

 

آمریکا مظهر شرارت است/ مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو. یعنی مرگ بر سردمداران آمریکا که در این دوره این افراد هستند. مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شما عده معدودی که این کشور را اداره میکنید؛ ما با ملت آمریکا کاری نداریم. ثانیاً تا وقتی آمریکا خباثت و رذالت دارد، این مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد.

 

۲۲ بهمن امسال به یاری پروردگار و در پرتو همین عوامل تاریخ‌ساز به معنای واقعی کلمه دشمن‌شکن خواهد شد و با هوشیاری ملت و حضور همه‌ی سلایق و دیدگاه‌ها، پرشکوه‌تر از سال‌های قبل خواهد بود.

 

جشن سالانه‌ی انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده‌اند به رژه‌ی نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، ۴۰ سال است مردم در سراسر کشور به خیابان‌ها می‌آیند و بر ادامه‌ی راه انقلاب تأکید می‌کنند که این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.

 

در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و ۲۲ بهمن به میان می‌آید، همه‌ی اختلاف‌ها رنگ می‌بازد و همه در کنار هم به میدان می‌آیند.

 

مسئولان رژیم آمریکا ضمن اهانت به ملت ایران می‌گویند چرا «مرگ بر آمریکا» می‌گویید، برای روشن شدن ذهن مقامات آمریکایی تأکید می‌کنیم که ما کاری به ملت آمریکا نداریم و مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر حاکمان آمریکا که در این دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» می‌شود.تا وقتی رژیم آمریکا بر مبنای شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حرکت می‌کند، شعار مرگ بر آمریکا از دهان ملت مقتدر ایران نخواهد افتاد.

 

به مسئولان توصیه می‌کنم به این‌ها هم اعتماد نکنند؛ البته نمی‌گوییم با آن‌ها مراوده نداشته باشیم بلکه با چشم بدبینی به اروپایی‌ها نگاه کنید.

 

درباره‌ی آمریکا هم از چند سال قبل و در مذاکرات هسته‌ای، هم در جلسات خصوصی و هم در جلسات عمومی مکرر به مسئولان می‌گفتم به آمریکایی‌ها اعتمادی ندارم و شما هم به قول و حرف و لبخند و امضای آن‌ها اعتماد نکنید. اکنون نتیجه این شده است که مسئولانی که آن روزها مذاکره می‌کردند، خودشان می‌گویند آمریکا غیر قابل اعتماد است. باید از اول این را تشخیص می‌دادند و بر این مبنا حرکت می‌کردند.

 

همین اروپایی‌ها که با وقاحت از ایران مطالبه‌ی حقوق بشری می‌کنند، در پاریس نیروهای مسلح را به جان مردم می‌اندازند و مردمشان را کور می‌کنند اما درعین‌حال متکبرانه از ایران طلبکاری می‌کنند درحالی‌که باید به آن‌ها گفت شما اصلاً حقوق بشر را می‌شناسید؟

 

 در جایگاه یک کشور مقتدر و توانا با همه‌ی دنیا به جز چند استثنا ارتباط داریم و خواهیم داشت اما باید بدانیم با چه کسانی داریم حرف می‌زنیم و اقدامات فرانسوی‌ها، انگلیسی‌ها و دیگران را در مقاطع مختلف از یاد نبریم.

 

نیروی هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی و مراحل مختلف بعد از آن، نقش‌آفرین بود که ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و بیعت جمعی از نیروی هوایی ارتش با امام راحل رحمه‌الله، اولین نقش‌آفرینی و همانند خودِ انقلاب، شگفتی‌ساز و «رزق لا یُحتَسب» بود.

 

۱۹ بهمن ۵۷، جلوه‌ی تسلط بر نفس، احساس وظیفه و احساس قدرت بود؛ چراکه در آن رویداد، جوانان از طاغوت نترسیدند و با غلبه بر ترس خود و امیدواری به خداوند، با شجاعت به دیدار امام آمدند که امروز هم به همین ویژگی‌ها نیاز داریم.

 

نقش نیروی هوایی در قضایای شب ۲۱ بهمن سال ۱۳۵۷، افشای کودتا در پایگاه شهید نوژه‌ی همدان به‌وسیله‌ی یک افسر جوان نیروی هوایی، تشکیل جهاد خودکفایی به‌وسیله‌ی نیروی هوایی، اولین واکنش کوبنده در روزهای آغاز جنگ تحمیلی به‌وسیله‌ی جنگنده‌های نیروی هوایی و بمباران بسیاری از پایگاه‌های عراق و نقش‌آفرینی در طول دوران دفاع مقدس، آغاز ساخت هواپیمای جنگی و پشتیبانی از مدافعان حرم از جمله اقدامات برجسته‌ی نیروی هوایی و جزو تاریخ و هویت این نیرو است.تنها نیرویی که توانست چنین شخصیت‌های برجسته‌ای را تربیت کند و استعداد درونی آن‌ها را به فعلیت برساند، انقلاب اسلامی و حرکت عظیم ملت ایران است.

 

بنده از گرفتاری‌ها، گرانی‌ها و دیگر مشکلات مطلع هستم اما به کشور نگاه خوشبینانه دارم چراکه مشاهده می‌کنم ملت همچون یک قهرمان و یک شخصیت قوی در مقابل جبهه‌ی دشمن ایستاده است و می‌داند چه مسیر و اهدافی را باید دنبال کند.مردم، گله‌مندی، ناراحتی و توقعاتی دارند اما هیچ مسئله‌ای هرگز موجب نشده و نمی‌شود که ملت از پشتیبانی همه‌جانبه از آرمان‌ها و اهداف امام و انقلاب و نظام روی‌گردان شود.

 

هرکس در هرجا که هست به وظایف خود عمل کند تا همه‌ی خانه‌های جدول عمومیِ وظایف ملت و مسئولان پُر شود و شتاب حرکت ایران عزیز به سمت اهداف، بیشتر شود.منطق اسلام این است که از دشمن نهراسید بلکه از انحراف از صراط مستقیم بترسید و اگر درست عمل کنید، به یاری پروردگار حتماً پیروز خواهید شد.در آن صورت، سرنوشت ایرانِ ما همچون دوران رژیم پهلوی یا کشورهایی همچون عربستان می‌شود که آمریکا بر سرنوشت و منابع و منافعشان مسلط شده است.

 

ممکن است کسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راه‌پیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل کنند، چراکه این حرکت پُرشور ملی باید همچنان باعظمت و وحدت ادامه یابد.

 

در سایه‌ی توکل، احساس مسئولیت و عمل مردم و مسئولان به وظایف خود، پروردگار با لطف و عنایت خویش، راه را برای ملت ایران باز خواهد کرد.

برگزاری نشست شورای مرکزی بسیج اساتید کشور باحضور مسئولان کانونهای بسیج اساتید پیام نور سراسر کشور و دانشگاههای تهران

 

در آغاز این برنامه که در سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) برگزار شده است، ذکر مصیبت اهل‌بیت(علیهم‌السلام) و سخنرانی کوتاهی درباره سیره ائمه اطهار(علیهم‌السلام) ارائه شد.

در ادامه دکتر پارسا مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور ضمن خیرمقدم به مسئولان و‌مدعوین، سین برنامه نشست یک‌روزه این دانشگاه را تشریح کرد.

وی همچنین با برشمردن پتانسیل بالای دانشگاه پیام نور، ابراز امیدواری کرد از این ظرفیت برای مشارکت در مسائل و پروژه‌های کلان کشور استفاده شود.

سپس معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور به حاضرین در این نشست خیرمقدم گفت و جلسه با مدیریت ریاست سازمان بسیج اساتید کشور وارد دستور شد.

در نشست شورای مرکزی بسیج اساتیدکشور که باحضور مسئولان کانونهای بسیج اساتید پیام نور سراسر کشور و دانشگاههای تهران برگزار شد، دکتر زارعی ضمن خیرمقدم به مدعوین گفت: سازمان بسیج اساتید کشور بنا دارد جلسات شورای مرکزی خود را به صورت نوبه‌ای در دانشگاههای بزرگ کشور برگزار کند. تاکنون جلساتی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج اساتید تهران بزرگ برگزار شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در ادامه گفت: پس از وقوع انقلاب اسلامی، تئوری‌های مختلفی برای مدیریت کشور مطرح شد و از همان زمان، جریان تکنوکرات خطری برای حرکت پرشتاب انقلابی محسوب می‌شد.

وی در ادامه خطاب به نظریه‌پردازان مرتجع در برابر انقلاب زنده و پرظرفیت ایران این پرسش را مطرح کرد که چه شده است که تلاش می شود شعارهای انقلابی در این مقطع حساس تقلیل یابد؟

فرزندان انقلاب نه سببیت را می‌پذیرد، نه شیئیت را.

دکتر زارعی همچنین تاکید کرد: از زمانی که جریان تکنوکرات در سده اخیر ظرفیت‌ها را سرکوب کرده است، متاسفانه جریان علمی در درون دانشگاه، مسیری اداری پیدا کرده است.

آیا جنبشی در دانشگاه برای بر دوش گرفتن بار انقلاب و تحقق اهداف انقلاب وجود ندارد؟

به نظر می‌رسد در مقطع زمانی فعلی، باید مسیر فعلی را تغییر داد و به جنبش استادی رسید.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور سپس ضمن تأکید بر اولویت داشتن آئین گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی در سطح استانی گفت:

در استانها ظرفیتهای بسیار غنی وجود دارد که توسط جریان قوم‌گرا و تکنوکرات سرکوب می‌شود.

آیا جریان انقلابی نمی‌تواند این ظرفیتها را کنترل و هدایت کند؟

وی در ادامه در تبیین این مطلب گفت: چطور امنیت در کشور مردم‌پایه شده است، آیا توسعه نمی‌تواند مردم‌پایه شود؟ توسعه باید از درون استانها بجوشد.

رهبر معظم انقلاب نیز درباره این اشخاص فرمودند: افراد باصطلاح تکنوکرات!

از ابتدای انقلاب بنا بود کشور با ابزار علم، مدیریت شود؛ اما پس از گذشت چهل سال، متاسفانه همچنان کشور در گروگان نفت است!

آیا ما نباید برنامه ایجابی ارائه دهیم؟ ما نمی‌توانیم منتظر باشیم تا دولت در سطح ملّی و استانی برنامه جدیدی ارائه دهد.

دکتر زارعی در پایان تصریح کرد: ما در دهه شصت توانستیم بروکراسی اداری را دور بزنیم. الآن هم حتماً می‌توانیم این کار را انجام دهیم. ازاین‌رو مطالبات جنبش استادی باید شکل بگیرد و ادامه کار دهد.

بیانات مقام معظم رهبری دردیدار با مردم قم

۱۳۹۷/۱۰/۱۹
 

به مردم توصیه میکنم که در اداره کشور به مسئولان کمک کنند. بخش مهمی از حمایت از تولید داخلی بر عهده مردم است. تولیدکننده، مصرف‌کننده و فروشنده تولید داخلی، مردمند/ مقابله با شایعه‌سازی دشمن هم از کارهایی است که مردم میتوانند انجام دهند. امروز جوانان در فضای مجازی فعالند؛ فضای مجازی میتواند ابزاری باشد برای زدن توی دهان دشمنان.

 

به دولتمردان عرض میکنم که قدر مسئولیت خود را بدانید و مواظبت کنید که گرایش به اشرافیگری، اسراف و رفتارهای طاغوتی نداشته باشید/ مقابل یاوه‌گویی آمریکا، شجاعت و عقلانیت داشته باشید که نه تهدیدشان، نه قولشان و نه امضایشان اعتباری ندارد/ به معیشت مردم هم توجه ویژه‌ای کنید/ حل مشکلات طبقه ضعیف باید اساسی‌ترین کار دولت باشد.

 

۱۰ دی ۵۶ رئیس جمهور آمریکا در تهران نطق غرّائی در تمجید دروغ‌آمیز از محمدرضا کرد و گفت ایران جزیره‌ی ثبات است/ ۱۰ روز نشد که مردم قم علیه آن رژیم وابسته قیام کردند و بعد حرکت‌های بعدی که باعث نابودی رژیم شد. این دستگاه محاسباتی آمریکاست؛ آمریکایی‌ها به این تحلیل خود میبالند!/ بعضی سران آمریکا وانمود میکنند دیوانه‌اند، من این را قبول ندارم اما احمق‌های درجه یکی هستند.

 

قم شهر انقلاب و مرکز انقلاب و مادر انقلاب است. انگیزه هایی وجود دارد که فضا و روحیه انقلابی قم را کمرنگ کنند. از کید و مکر دشمن نباید غافل شد. بزرگان و جوانان قم نگذارند دستهای خائن، نقش کانونی قم را در انقلاب کمرنگ کنند/ قم سرچشمه اصلی انقلاب و حوزه قم پشتوانه معنوی برای آن حرکتی است که دنیا را تکان داد و البته ما هنوز در آغاز راهیم.

 

رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم به‌ویژه قشرهای ضعیف، مهم‌ترین وظیفه‌ی امروز دولتمردان است و ملت و مسئولان باید با هوشیاری، تحریم‌های آمریکا را همانند دوران دفاع مقدس به شکستی بی‌سابقه برای شیطان بزرگ تبدیل کنند.البته انگیزه‌هایی برای تغییر فضای انقلابیِ قم و کم‌رنگ کردن روحیه‌ی انقلابی و دینی در آن وجود دارد و نباید از مکر دشمن و عوامل آن غفلت کرد.

 

قم سرچشمه‌ی اصلی و پشتوانه‌ی معنوی انقلابی است که دنیا را متحول کرد، بنابراین بزرگان و جوانان قم نباید اجازه دهند دست‌های خائن، قم را از مرکزیت انقلاب، خارج و این حرکت تحولی را در آن کم‌رنگ کنند.

 

رئیس‌جمهور وقت آمریکا در ۱۰ دی ۵۶ به تهران آمد و با تمجید اغراق‌آمیز و دروغین از محمدرضا پهلوی، ایران را «جزیره‌ی ثبات» یعنی مایه‌ی آرامش خیال آمریکا از ایرانِ وابسته و مسئولان نوکرمآب آن، خواند.
 

کمتر از ۱۰ روز پس از سفر رئیس‌جمهور آمریکا و تعبیر او از ایران به جزیره‌ی ثبات، قیام عظیم مردم قم شکل گرفت و به دنبال آن، قیام مردم تبریز و طوفان انقلاب اسلامی و نابودی رژیم سرسپرده‌ی طاغوت محقق شد.

 

با وجود آنکه عده‌ای غرب‌زده و آمریکازده، پُزِ قدرت محاسباتی و آینده‌نگری آمریکایی‌ها را می‌دهند اما آمریکا همچنان دچار ضعف محاسباتی است.توانایی محاسباتی دشمنان ایران در همین حد است؛ همان‌طور که آن زمان صدام امیدوار بود یک هفته‌ای به تهران برسد و منافقین مزدور نیز خیال می‌کردند در حمله‌ی مرصاد سه‌روزه از کرمانشاه به تهران خواهند رسید.

 

برخی دولتمردان آمریکایی این‌طور وانمود می‌کنند که دیوانه‌اند، البته بنده این را قبول ندارم اما آن‌ها حقیقتاً «احمق‌های درجه یک» هستند.پس از انقلاب نیز آن‌ها با تحریم جمهوری اسلامی تصور می‌کردند کار نظام در کمتر از شش ماه تمام خواهد شد درحالی‌که انقلاب اکنون به چهل‌سالگی رسیده است.

 

در مقابل این محاسبات غلط استکبار، دستگاه محاسباتیِ دقیق نظام اسلامی وجود دارد که امام بزرگوار ما فرمود «صدای شکسته شدن استخوان‌های مارکسیسم را می‌شنوم» و یکی دو سال بعد همه‌ی دنیا آن صدا را شنیدند.

 

برخی از روی نفهمی یا مسائل دیگر، علت دشمنی مستکبران را سخنان امام یا فلان مسئول علیه آمریکا می‌دانند، درحالی‌که زورگویان جهانی با یک قدرت جوان، روبه‌رشد، پرتلاش و پرانگیزه دشمن هستند که این قدرت معنوی ۴۰ سال است در مقابل چشم آن‌ها روزبه‌روز تنومندتر و قدرتمندتر شده و تَرَک‌ها و شکاف‌های استکبار را عمیق‌تر کرده است.

 

علت عصبانیت آمریکایی‌ها در اول انقلاب این بود که لقمه‌ی چرب‌ونرم ایران را به‌عنوان مهم‌ترین کشور منطقه و سرزمینی سرشار از ثروت‌های مادی و منابع طبیعی از دست دادند.خود آن‌ها می‌گویند ایران با توجه به ظرفیت‌های فوق‌العاده‌اش پنجمین کشور ثروتمند جهان است، بنابراین طبیعی است که به‌خاطر از دست دادن چنین ثروتی، عمیقاً عصبانی باشند.

 

این عصبانیت همچنان ادامه دارد اما مسئله‌ی اصلی و ریشه‌ی تقابل آمریکا و ملت ایران، تقابل تاریخی و ذاتی حق و باطل است، چراکه استکبار و استعمار از خون ملت‌ها تغذیه می‌کنند و انقلاب اسلامی در مقابل این ظلم آشکار ایستاده و برای بیدار کردن ملت‌ها نیز تلاش کرده است.

 

استکبار تلاش می‌کند ملت‌ها را با «ایران‌هراسی»، «اسلام‌هراسی» یا «شیعه‌هراسی» گمراه کند، اما ملت‌ها ذاتاً با ایران اسلامی دشمنی ندارند و هرجا حقیقت روشن بشود، از آن حمایت می‌کنند.در طرف مقابل، مردم‌سالاری دینی و حرکت به سمت تمدن اسلامی با استفاده از امکانات و ابزارهای روز دنیا ادامه دارد و این واقعیت برای مستکبران رعب‌آور است.

 

علت اصلی این دشمنی، «ماهیت و حقیقت حرکت عظیم انقلاب اسلامی، شجاعت، فداکاری و وفاداری ملت و پایبندی مستمر و کامل نظام به مبانی انقلاب اسلامی» است که اگر به توفیق الهی، این حرکت به نتایج مورد نظر خود دست یابد، بساط استکبار و استعمار غرب را برمی‌چیند.

 

فرعون می‌دانست موسی حق است اما دشمنی می‌کرد و خدا به حضرت موسی گفت «نترسید، حرکت کنید، من با شما هستم» که این خطاب امروز عیناً به ملت ایران است که در مقابل دشمنیِ آگاهانه‌ی فراعنه‌ی عالم، ایستاده است.

 

هر جبهه‌ای که در راه خدا حرکت کند، وعده‌ی قطعی و بدون تردید پروردگار درباره‌ی نصرت و پیروزی او محقق خواهد شد، همچنان‌که در طول ۴۰ سال هرجا درست حرکت کردیم، پیروز شدیم و هرجا کوتاهی داشتیم، پیروزی حاصل نشد.

 

در این مسیر تمدنی، چهل‌سالگی نه دوران پیری بلکه دوران عمق یافتن حرکت‌ها است و به فضل الهی و به برکت «ایمان دینی، عزم راسخ، حضور و آمادگی و کار و تلاش ملت به‌ویژه انبوه جوانان خوش‌فکر، مبتکر و امیدوار به آینده»، حرکت تاریخی ملت ایران به نتایج درخشان خود خواهد رسید.اگر خدا اراده نکرده بود، این مقدمات فراهم نمی‌شد.

 

اولویت کاری خود را حل مشکلات معیشتی مردم به‌ویژه قشرهای ضعیف قرار دهید، چراکه این مسئله اهمیت ویژه‌ای دارد.منابع کشور کم است اما چرا با وجود تذکرات مکرر، جریان‌ها و افرادی، ظالمانه این منابع را می‌بلعند و با دلال‌بازی و انحصارطلبی در تجارت، مانع پیشرفت کشور می‌شوند و در تقویت تولید داخلی کارشکنی می‌کنند.البته این کار فقط با پول پخش کردن حاصل نمی‌شود، باید مراقب جریان‌ها و دست‌های خطرناک و مضر بود، همچنان‌که این مسائل را بارها با جزئیات در جلسات کاری به مسئولان تذکر داده‌ایم.

 

قدر نعمت مسئولیت در نظام اسلامی را بدانید و به لوازم قدرشناسی از آن یعنی «مراقبت در حرف و رفتار، پرهیز از گرایش به اشرافیگری و اسراف و رفتارهای طاغوتی» پایبند باشید و تلاش کنید مسیر حرکت شما همواره به سمت الگوی رفتاری و مدیریتی امیر مؤمنان باشد.

 

در مقابل توپ و تشر و یاوه‌گویی‌های آمریکا و اروپا پس نزنید و بِایستید و بدانید که این‌ها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضایشان اعتبار ندارد.آن‌ها به ایران توصیه می‌کنند حقوق بشر را از سعودی‌ها یاد بگیرد؛ آیا این، حرف یک دلقک نیست؟

 

 رفتار صحیح و عقلانی، وظیفه‌ی مسئولان است، چراکه با احساساتِ صِرف نمی‌شود کشور را اداره کرد البته احساسات به‌عنوان پشتوانه‌ی عملی شدن تصمیمات عقلانی لازم است.جوانان می‌توانند گره‌های دستگاه‌ها را باز کنند، بنابراین به آن‌ها مراجعه کنید و قدرشان را بدانید چراکه حتی بلندپروازی‌های آن‌ها خوب است و کشور را به جلو می‌برد.

 

بخش مهم تقویت تولید داخلی در زمینه‌های کیفی و توزیعی، به تولیدکننده و فروشنده و مغازه‌دار و مردم مربوط می‌شود.امسال سال تقویت تولید کالاهای ایرانی بوده است، اما الان در آخر سال باید ببینیم چقدر در این زمینه پیش رفته‌ایم و چه کارهایی کرده‌ایم.دشمن در تلاش است با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی، مردم را مضطرب کند و به جان یکدیگر بیندازد که البته نمی‌تواند، اما مردم باید با این شگردهای دشمن مقابله کنند.

 

انقلاب و نظام با خواست و حمایت مردم شکل گرفته و استمرار یافته اما مستکبران با وقاحت تمام، مردم را به مقابله با همین نظام فرامی‌خوانند که لازم است مردم در مقابل این تبلیغات ایستادگی و علیه آن حرکت کنند و جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تودهنی به دشمنان تبدیل کنند.

 

آمریکایی‌ها با خوشحالی می‌گویند تحریم کنونی ملت ایران در تاریخ سابقه ندارد اما ملت ایران ان‌شاءالله در این زمینه شکستی به آن‌ها می‌دهد که در تاریخ بی‌سابقه باشد.دشمنان حتی به ما سیم خاردار نمی‌دادند اما ملت و مسئولان، آن تحریم‌ها را به زمینه‌ای برای تکیه بر درون و شکوفایی استعدادها تبدیل کردند، به‌گونه‌ای که همان مسیر، امروز ایران را به قدرت بی‌نظیر منطقه تبدیل کرده است.باید با درس‌گیری از این تجربه‌ی درخشان و تکیه بر جوانان، تحریم کنونی را به وسیله‌ای برای کار و تلاش و شکوفایی تبدیل کنیم و با بی‌نیازی از دیگران به جایی برسیم که آن‌ها نیازمند ایران عزیز باشند.

 

به فضل الهی و در پرتو مقاومت و هوشیاری مردم و مسئولان و کار و تلاش بی‌وقفه، از تحریم‌ها و مشکلات عبور خواهیم کرد و همچنان‌که در جنگ تحمیلی، صدام را به خاک سیاه نشاندیم و به درک اسفل رفت، جمهوری اسلامی هر روز موفق‌تر و زنده‌تر خواهد بود و دشمنان ملت در آمریکا و غرب به سرنوشت صدام دچار خواهند شد.


 

بیانه ی بسیج اساتید دانشگاه پیام نور درباره ی حماسه 9 دی
 

 

امام خامنه ای (مد ظله العالی) :

« فتنه ها را باید با روشنگری خاموش کرد. هر جا روشنگری باشد، فتنه انگیز دستش کوتاه می شود.»
 

 

انقلاب اسلامی ایران، در فرآیند آغاز، تثبیت، تداوم و تکامل خود، تجربه های بسیاری را به ذهن تاریخی  جهان معاصر عرضه داشته است؛

 

این نهضت عظیم اسلامی، هرچند در همان آغاز راه، جنگ سخت تحمیل شده از سوی استکبار نحص امریکا و حزب بعث صدام را به برکت خون شهیدان راه اسلام و رشادت زنان و مردان این سرزمین، با پیروزی به پایان برد اما بلافاصله شاهد ائتلاف شوم و شیطانی دشمنان خارجی و مزدوران داخلی آنان در سطوح مختلف سیاسی، فرهنگی، عقیدتی و... بوده است.

 

حاصل این پیوند خواسته یا ناخواسته اما نامبارک، در سال ۸۸ آن بود که چهره ی دو رنگ استکبار و استعمار با آن جنگ نرم ناتمام شان واهالی دو روی آن فتنه ی رنگی با این رمز نامبارک تقلب شان به ائتلافی دلخواه رسیدند.

 

اما به برکت رهبری حکیم فرزانه ی انقلاب و به یُمن بصیرت الهی مردم آگاه و انقلابی این سرزمین، آن ائتلاف شوم شیطانی نه به کف خواسته هایشان (ابطال انتخابات) رسید و نه به سقف خیالهای خامشان (عبور از مردمسالاری دینی، ولایت فقیه و اصل نظام جمهوری اسلامی)

 

راهپیمایی سراسری، خودجوش و مردمی ایرانیان در ۹ دیماه ۸۸، آب سردی بود بر آتش فتنه ی فتنه گرانی که دست در دست شیطان، به رقص و پایکوبی در عاشورای حسینی  برخاسته و حرمت شکنی های خود را تا به آتش کشیدن خیمه های نمادین اهل بیت (ع) پیش برده بود.

 

بی تردید حماسه ی ۹ دی، به عنوان حماسه ی بصیرت و پیش آگاهی و اسلام خواهی مردم انقلابی ایران در ذهن تاریخی همه ی ما ثبت شده ماندگار خواهد شد.

 

از این رو، جامعه ی اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور در‌ سراسر کشور، ضمن ادای احترام به بصیرت ملت انقلابی ایران، برائت از دشمنان مکار خارجی و دوست نمایان نادان داخلی، هنوز هم بر آن عهد و پیمانی که با آرمانهای امام و انقلاب و رهنمودها و مطالبات مقام عظمای ولایت، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی)،  بسته، استوار و ثابت قدم ایستاده و برای هر گونه روشنگری، جهاد و مجاهدتی تا رسیدن به اهداف قدسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی می کند.

 

 

                                                                    بسیج اساتید دانشگاه پیام نور

بیانات مقام معظم رهبری دردیدار جمعی از خانواده‌های شهدا

۱۳۹۷/۰۹/۲۱

  

این جنایتی که آل سعود برای اشغالگری یمن انجام میدهد، به ضرر خودش تمام میشود؛ نزدیک چهار سال است که این‌ها در یمن جنایت میکنند؛ تصور میکردند در چند روز یا چند هفته مسلط بشوند، اما هرچه جلوتر بروند سقوط‌شان سخت‌تر و ضربه‌ی وارد به آنها مؤثرتر خواهد شد. خادم حرمین شریفین باید «اشداء علی الکفار» باشد؛ این‌ها اشداء علی الیمن و اشداء علی البحرین هستند.این،خشم الهی را برمی‌انگیزد.

 

نقشه آمریکا لو رفته، میخواهند به کمک تحریم و کارهای ضدامنیتی در ایران اختلاف و جنگ داخلی ایجاد کنند. گفتند ایران، تابستان داغی خواهد داشت و ۴۰ سالگی را نمیبیند. به کوری چشم آنها ملت ایران ۲۲ بهمن امسال، ۴۰ سالگی انقلاب را با شکوه برگزار خواهد کرد/ همه حواسشان را جمع کنند. ممکن است آمریکا در سال ۹۷ جنجال کند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشد

 

روحیه و اعتقادات جوان مؤمن انقلابی است که ما را مثل کوه درمقابل حوادث نگه میدارد/ برخی عناصر انقلابی از راه برگشتند و انقلاب ریزش‌هایی داشته اما چند برابر رویش داریم/ امروز میبینید که بعد از ۴۰ سال، جوان مؤمن مسلمان که امام و دفاع مقدس را ندیده، مثل جوان اول انقلاب مثل همت و خرازی، وسط میدان میرود.

 

همه باید تلاش خود را برای تقویت اقتصاد کشور و تولید ملی مضاعف کنند و مسئولان نیز باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان‌بازی دشمن را نخورند و دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره وارد نشود.

 

ملتی که به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و یک موفقیت بزرگ می‌داند، هیچ نیرویی توانایی ایستادگی در مقابل آن را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پیش خواهد رفت.

 

اینکه ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسیار پُرخطر و پُرزحمت خود در مقابل همه‌ی قدرتمندان ظالم ایستاد و آن‌ها نتوانستند هیچ غلطی بکنند، به دلیل اعتقاد به شهادت و این سرنوشت افتخارآمیز است.

 

امروز جوان مؤمن و انقلابی با همان روحیه‌ی جوانان اول انقلاب و روحیه‌ی شهیدان همت و خرازی و دیگر بزرگان به وسط میدان می‌آید و با احساس مسئولیت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن می‌ایستد و به استقبال شهادت می‌رود، و این معجزه‌ی نظام جمهوری اسلامی است که توانسته این روحیه‌ی فولادین را بازآفرینی کند و استمرار دهد.

 

ملت ایران قدردان شهدا و خانواده‌های آنان است که نمونه‌های آن را در حضور پرشکوه مردم در تشییع شهدای مدافع حرم و دفاع از امنیت و مرزها شاهد بوده و هستیم.

 

برخلاف تحلیل‌های بی‌ربط برخی افراد کج‌فهم و دلبسته به غرب، جمهوری اسلامی نیرومند و توانا است و این قدرت به‌واسطه‌ی معنویت و فکر و تلاش انسان‌های فداکار و ایمان جوانان و خانواده‌های شهدا به‌دست آمده است.

 

اگر می‌خواهید چهره‌ی واقعی آمریکا را بشناسید، به رئیس‌جمهور و دولتمردان کنونی آمریکا بنگرید؛ زیرا این افراد، چهره‌ی زشت و نفرت‌انگیز همیشگی دولتمردان آمریکا را اکنون به‌صورت صریح و آشکار نمایان کرده‌اند.

 

آمریکایی‌ها در طول این سال‌ها، همواره به دنبال این بودند که همانند قبل از انقلاب بار دیگر بر ایران مسلط شوند و همان شرایطی را که برای برخی کشورهای ضعیف منطقه به وجود آورده‌اند و آن‌ها را گاو شیرده خود نامیده‌اند، برای ایران عزیز، بزرگ و پرافتخار نیز به وجود آورند اما به این هدف نرسیدند و از این به بعد هم قطعاً نخواهند رسید.

 

امام (رحمه‌الله) با این نام‌گذاری، در واقع همه‌ی موحدان و ملت‌های باانصاف جهان را در مقابل آمریکا بسیج کردند و توفیقات زیادی هم در این راه به دست آمده و بیشتر هم خواهد شد اما دشمن تلاش دارد تا ملت ایران را از مسیر پیشرفت و ایستادگی در مقابل قدرت‌ها منصرف کند.

 

هدف آن‌ها این بود که به‌وسیله‌ی تحریم و اقدامات ضد امنیتی، در کشور، دودستگی، اختلاف و جنگ گروه‌ها به وجود آورند و عده‌ای را به خیابان‌ها بکشانند و نام آن را هم «تابستان داغ» گذاشته بودند اما به کوری چشم دشمنان، تابستان امسال یکی از بهترین تابستان‌ها بود.

 

ملت ایران با استحکام تمام ایستاده است و به توفیق الهی در ۲۲ بهمن، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار بیشتر از سال‌های قبل برگزار خواهد کرد.

 

اگرچه نقشه‌ی دشمن لو رفته است اما همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا آمریکا، دشمنی خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد.

 

البته ما قوی‌تر از آن‌ها هستیم زیرا تاکنون نتوانسته‌اند در مقابل جمهوری اسلامی هیچ غلطی بکنند و از این پس هم نخواهند توانست.

 

نباید لحظه‌ای غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. توصیه‌ی من به ملت ایران به‌ویژه جوانان و مجموعه‌های گوناگون کشور اعم از همه‌ی صنوف و جریان‌های سیاسی این است که مراقب باشند میدان را برای دشمن آماده نکنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت.

 

امروز، مهم‌ترین وظیفه‌ی مردم و مسئولان، در کنار هوشیاری، تلاش برای تقویت اقتصاد کشور و تولید داخلی است.

 

دشمن انواع ترفندها را به‌کار می‌برد و مسئولان باید مراقب باشند، دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره داخل نشود.اگر مسئولان به موضوع تقویت تولید داخلی توجه جدی کنند، مشکلات اقتصادی مردم کم خواهد شد.

 

سعودی‌ها تصور می‌کردند می‌توانند ظرف چند روز یا چند هفته، بر یمن مسلط شوند اما اکنون حدود چهار سال است که نتوانستند کاری از پیش ببرند و هرچه زمان بگذرد، ضربه ای که به آن‌ها وارد خواهد شد، سخت تر خواهد بود.خادم حرمین شریفین باید «اشداءُ علی الکفار» باشد، نه اشداء در مقابل مؤمنان و در مقابل مردم یمن و مردم بحرین.

 

امروز در این دنیای طوفانی که طوفان آن به اروپا و فرانسه نیز رسیده است، ملت ایران به برکت اسلام در کشتی امن محبت اهل بیت علیهم السلام قرار گرفته و پیروزی متعلق به این ملت است.

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌

۱۳۹۷/۰۹/۰۴

 


 

آمریکا و رژیم‌صهیونیستی به‌وضوح از گذشته ضعیف‌ترند. صهیونیست‌ها در هفته اخیر بعد از ۲ روز در غزه شکست خوردند/ ملت ایران ۴۰ سال است که مقاومت می‌کند و تبدیل به یک درخت تناور شده است. امروز آمریکا و رژیم‌صهیونیستی غلط می‌کنند که ملت ایران را تهدید کنند تا امروز شکست خورده‌اند و تحریم هم به برکت مقاومت شکست خواهد خورد.

 

امروز برخی کشورهای منطقه به‌جای ولایت «الله» از آمریکا تبعیت می‌کنند. آمریکا هم بنا به طبع استکباری خود، آن‌ها را تحقیر می‌کند/ چرا باید حکام اسلامی در حرکت جنایت آمیز علیه فلسطین و مردم یمن همراه شوند؟ این حکام مطمئن باشند که پیروزی با مردم فلسطین و یمن است.

 

در دورانی که جهان در تاریکی جهل و فریب جاهلیت فرو رفته بود، خداوند نور پیامبر را به بشریت اعطا کرد/ امروز بخاطر ظلم قدرتها، دنیا مثل آن روز تاریک است. امروز بشریت گرفتار است آن کشورهایی هم که بظاهر پیشرفته اند بشدت گرفتارند و اسلام پاسخگوی همه این نیازهاست.

 

انقلاب اسلامی به‌عنوان یک الگو، به برکت ۴۰ سال مقاومت و ایستادگی ملت ایران اکنون به شجره‌ی طیبه و تناوری تبدیل شده است که تهدیدها و حرکات خباثت‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی همچون گذشته تأثیری نخواهد داشت و قطعاً با شکست مواجه خواهد شد.

 

انسان‌ها امروز نیز به دلیل حضور قدرت‌ها و ظلم ناشی از اعمال مجرمانه‌ی آن‌ها و جهل و فریب و نبود عدالت، گرفتار انواع مشکلات و سختی‌ها هستند که تنها راه رهایی از این رنج‌ها، پاسخگویی به دعوت نبیّ مکرم اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و حرکت در مسیر هدایت اسلام و قرآن است.

 

علت اینکه قدرتمندان مستکبر دنیا و در رأس آن‌ها آمریکای جنایت‌کار و شیطان بزرگ به منطقه‌ی غرب آسیا حساس هستند، روحیه‌ی اقبال به اسلام و بیداری اسلامی در میان ملت‌های منطقه است.

 

در هر جایی که اسلام بر دل و جان مردم مسلط شده، استکبار سیلی خورده است و ما جداً معتقدیم استکبار بار دیگر در این منطقه از بیداری اسلامی سیلی خواهد خورد.

 

هرچه می‌توانید حرکت بیداری اسلامی و مقاومت را در منطقه تقویت کنید، زیرا تنها راه نجات منطقه، گسترش این تفکر و روحیه است.

 

نصیحت ما به شما این است که به ولایت اسلام برگردید و تحت «ولایت الله» قرار گیرید زیرا «ولایت آمریکا و طاغوت» برای شما فایده‌ای نخواهد داشت.

 

آمریکا بنا بر طبع استکباری خود، این کشورها را تحقیر می‌کند و همان‌گونه که همه دیدند، رئیس‌جمهور یاوه‌گوی آمریکا، حکام سعودی را به «گاو شیرده» تشبیه کرد.

 

برخی حکام اسلامی در دو حرکت جنایت‌آمیز در فلسطین و یمن، همراه آمریکا شده‌اند اما قطعاً پیروزی با مردم فلسطین و با مردم یمن خواهد بود و آمریکا و دنباله‌روهای آن در این قضایا شکست خواهند خورد.

 

رژیم صهیونیستی چندین سال پیش، بعد از ۳۳ روز، در مقابل حزب‌الله لبنان شکست خورد، دو سال بعد در مقابل فلسطینی‌ها، تنها ۲۲ روز دوام آورد که این مدت در جنگ بعدی غزه، تبدیل به ۸ روز شد و هفته‌ی پیش در مقابل مقاومت فلسطین، بعد از ۲ روز، شکست را متحمل شد که همه‌ی این موارد نشان‌دهنده‌ی ضعف روزافزون رژیم صهیونیستی است.

 

در یمن نیز با وجود همه‌ی سختی‌ها و جنایت‌هایی که مردم این کشور از جانب آل سعود و همراهانش و دولت پشتیبان آن‌ها یعنی آمریکا متحمل می‌شوند، اما قطعاً پیروزی با ملت یمن و انصارالله خواهد بود.

 

علت اصلی دستپاچگی آمریکا و متحدانش و یاوه‌گویی‌ها و اقدامات ظالمانه و جنایت‌آمیز آن‌ها، ایستادگی و مقاومت ملت‌های مسلمان در منطقه است که این مقاومت حتماً نتیجه خواهد داد.آمریکا و رژیم صهیونیستی غلط می‌کنند که ملت ایران را تهدید کنند.

 

ملت ایران به برکت مقاومت و در سایه‌ی ایمان به خداوند و اعتقاد به وعده‌های الهی، در برابر همه‌ی توطئه‌ها همچون کوه ایستاد و امروز، نظام اسلامی و ملت ایران شجره‌ی طیبه‌ای است که روزبه‌روز بر پیشرفت و توانایی آن افزوده می‌شود و این، یک نسخه‌ی پیشرفت برای دنیای اسلام است.وحدت و یکدلی و یک‌زبانی تنها راه غلبه‌ی دنیای اسلام بر توطئه‌ها می باشد.

بیانات مقام معظم رهبری دردیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان

۱۳۹۷/۰۸/۱۲


 

 

هدف آمریکا از تحریم، فلج کردن اقتصاد کشور بود؛ نتیجه این شده که حرکت به سمت خودکفایی در کشور گسترش پیدا کرده است/ ما امروز شاهد یک حرکت جدی به سمت استقلال سیاسی و استقلال صنعتی در کشور هستیم/ آینده ایران اسلامی به‌مراتب بهتر و درخشان‌تر از گذشته است و در آن تردیدی نیست و شما این آینده را به چشم خود خواهید دید.

 

امروز قدرت آمریکا رو به زوال است. در زمان اوباما هم همین‌طور بود اما در زمان این آقا که واضح است؛ با هر تصمیمش در دنیا مخالفت می‌شود. حتی لیبرال دموکراسی هم دارد بی‌آبرو می‌شود. رئیس جمهور جدید آمریکا چوب حراج به همه اینها زده و تتمه‌‌ی آبروی آمریکا و لیبرال دموکراسی را برده/ قدرت سخت آمریکا یعنی قدرت اقتصاد و نظامی‌گری‌شان هم رو به افول است.

 

سال است که چالش بین آمریکا و ایران ادامه دارد و انواع تحرکات از سوی دشمن اتفاق افتاده است؛ از جنگ نظامی و اقتصادی تا جنگ رسانه ای/ در این چالش ۴۰ ساله، طرف مغلوب آمریکا و طرف پیروز جمهوری اسلامی است. دلیل مغلوب بودن آمریکا هم این است که حمله را او شروع کرده اما به مقاصد خود نرسیده است.

 

«افول آمریکا» به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده‌ای درخشان و به‌مراتب بهتر را در پیش دارد.

 

غربی‌ها از درک و تحلیل این پدیده‌ی فوق‌العاده عاجزند؛ آن‌ها چند سال در قبال حرکت عظیم اربعین «توطئه‌ی سکوت» را به کار گرفتند اما امسال مجبور شدند مقداری به آن بپردازند، البته با تحلیل‌های خصمانه و غلط و بلاهت‌آمیز.

 

رسانه‌های غربی همچون رادیو انگلیس ادعای حکومتی بودن این مراسم عظیم را مطرح کردند اما کدام دولت می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ میلیون انسان را در مسافتی حداقل ۸۰ کیلومتری، پیاده به حرکت درآورد؟

 

 اگر بر فرض محال هم قبول کنیم که جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق عامل شکل‌گیری چنین حرکت عظیمی بوده‌اند، این یک معجزه است و  غربی‌ها هم اگر می‌توانند چنین حرکت بی‌نظیری را راه بیندازند.

 

حرکت بی‌نظیر اربعین، جز با عشق و ایمان و جوشندگی خون شهیدان والامقام شکل نمی‌گیرد و هیچ عامل دیگری قادر به برپایی چنین عظمتی نیست.

 

حادثه‌ی اول در سال ۱۳۴۳ مربوط به تبعید امام خمینی (رحمه‌الله) در پی اعتراض ایشان به لایحه‌ی کاپیتولاسیون یا همان مصونیت اتباع آمریکایی در ایران بود. حادثه‌ی دوم به کشتار دانش‌آموزان و نوجوانان به دست رژیم آمریکاییِ پهلوی در سال ۵۷ مربوط می‌شود و در حادثه‌ی سوم که در سال ۱۳۵۸ اتفاق افتاد، لانه‌ی جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان تسخیر شد که در واقع سیلی متقابل ملت ایران به آمریکا بود.

 

مجموعه‌ی این سه حادثه نشان‌دهنده‌ی چالش میان ایران و آمریکا است که این چالش در طول ۴۰ سال گذشته ادامه داشته و آمریکایی‌ها در آن از انواع تحرکات و دشمنی‌ها استفاده کرده‌اند.

 

یکی دیگر از تحرکات آمریکایی‌ها در این ۴۰ سال، استفاده از «جنگ اقتصادی» است و اینکه اکنون می‌گویند تحریم‌ها اقدامی جدید بر ضد ایران است، در واقع کلاه گذاشتن بر سر خود و یا ملت آمریکا است زیرا موضوع تحریم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است.

 

جنگ رسانه‌ای آمریکا به معنای دروغ‌پراکنی، فتنه‌انگیزی، ترویج فساد و تحریک افراد، از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته است که البته امروز با استفاده از فضای مجازی، شیوه‌های آن جدیدتر شده است.

 

در چالش ۴۰ساله‌ی آمریکا و ایران، حقیقت مهمی وجود دارد که گاهی از دیده‌ها پنهان می‌ماند و آن اینکه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و طرف مغلوب، آمریکا بوده است.

 

هدف اصلی آمریکا در چهار دهه‌ی اخیر، سیطره‌ی مجدد بر ایران بود اما با وجود همه‌ی تلاش‌ها و توطئه‌ها، نتوانسته است به این هدف دست پیدا کند.

 

امروز تنها کشوری که آمریکا کوچک‌ترین نقشی در تصمیمات آن ندارد، جمهوری اسلامی ایران است و این به معنای شکست آمریکا است.

 

ایران در جنگ‌های ۲۰۰ سال گذشته همواره شکست خورده بود اما در جنگ هشت‌ساله توانست طرف مقابل را شکست دهد و یک وجب از خاک کشور به دست بیگانه نیفتاد.

 

در جنگ اقتصادی نیز آنچه اتفاق افتاده، برخلاف خواست آمریکا است زیرا حرکت به سمت خودکفایی و تولید در داخل، سرعت گرفته و امروز صدها گروه فعال از جوانان خوش‌فکرِ دانشگاهی، مشغول فعالیت‌ها و کارهای مهمی در کشور هستند.

 

در یک نگاه وسیع‌تر، قدرت و اقتدار و هیمنه‌ی آمریکا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به‌مراتب ضعیف‌تر از آمریکای چهار دهه قبل است.

 

قدرت نرم آمریکا به معنای «اقناع و قبولاندن نظر خود به کشورهای دیگر» اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت ممکن قرار دارد و به‌خصوص از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهور فعلی آمریکا نه‌تنها ملت‌ها بلکه دولت‌های اروپا، چین، روسیه، هند، آفریقا و آمریکای لاتین نیز با تصمیم‌های آمریکا صراحتاً مخالفت می‌کنند.

 

اکنون نه‌تنها اقتدار معنوی و قدرت نرم آمریکا رو به افول است بلکه اقدامات رئیس‌جمهور عجیب‌وغریبِ فعلیِ آمریکا، «لیبرال دموکراسی» را نیز که پایه‌ی تمدن غرب است، بی‌آبرو کرده است.

 

همین جامعه‌شناس، اکنون سخنان قبلی خود را پس گرفته و مطالبی بیان می‌کند که نشانگر ضعف و افول آمریکا و لیبرال دموکراسی است.

 

آن‌ها ابزار نظامی دارند اما به علت افسردگی، سردرگمی و تردید سربازانشان مجبورند از سازمان‌های جنایت‌کاری نظیر بلک‌واتر برای تحقق اهدافشان در کشورهای دیگر کمک بگیرند.

 

آن‌ها این واقعیات را با ظاهرسازی و شعار می‌پوشانند اما در زیر این زرق‌وبرق، افول اقتصادی مشهود است.

 

کسانی که به پشتیبانی آمریکا حاضرند مسئله‌ی فلسطین را به‌کلی به فراموشی بسپارند، متوجه باشند که آمریکا حتی در منطقه‌ی خودش هم رو به زوال است اما ملت‌های این منطقه و حقایق آن، زنده و پابرجا هستند.

 

آن‌ها با همه‌ی تلاش امپراتوری خبری و رسانه‌ای خود نتوانسته‌اند احساس تنفر و روحیه‌ی استقلال‌طلبی و مقاومت در مقابل بیگانگان سلطه‌طلب را در جوانان این سرزمین از بین  ببرند؛ به‌گونه‌ای که نسل جوان کنونی از لحاظ انگیزه‌ی ایستادگی و مقاومت اگر از نسل اول انقلاب جلو نباشد حتماً عقب نیست.

 

مردم و جوانان عراقی، سوری، لبنانی، افغانستانی، پاکستانی و کشورهای دیگر به علت سیطره‌طلبی و اهانت‌های آمریکا از آن متنفر هستند اما مقامات آمریکایی ناتوان از درک علل این تنفر، آن را از چشم ما می‌بینند.

 

آمریکایی‌ها ما را تهدید می‌کنند و پیغام می‌دهند که اگر جوانان فلان کشور به نیروهای ما یا طرف‌داران ما حمله کنند، ایران را مقصر می دانیم؛ اما ما می‌گوییم شما غلط می‌کنید ایران را مقصر می‌دانید بلکه باید به اقدامات تنفربرانگیز خودتان در آن کشورها نگاه کنید.

 

بیهوده نقشه‌ی بی‌اساس و بی‌پایه نکشید، زوال آمریکا یک واقعیت است.بر اساس سنت الهی، آمریکا محکوم است که از صحنه‌ی قدرت جهانی زایل بشود.

 

در سمت دیگر این چالش می‌توان بدون مبالغه و بزرگ‌نمایی، نشانه‌های پیشرفت و قوی‌تر شدن را در طول ۴۰ سال اخیر مشاهده کرد.این جوانان به فکر رئیس شدن و وزارت و وکالت نیستند و این پدیده‌ی مبارک ادامه خواهد یافت.

 

آمریکایی‌ها گاهی می‌گویند با ملت ایران مشکلی نداریم و تحریم‌ها علیه مردم نیست بلکه با دولت ایران دچار چالش هستیم اما این یک دروغ فضاحت‌بار است، چون دولت ایران بدون ملت کاره‌ای نیست و آن‌ها با حضور و اراده‌ی ملت دشمنند.

 

وقتی آمریکا سیطره‌جویی خود را کنار بگذارد، می‌شود با او مانند دیگر کشورها تعامل کرد؛ اما این مسئله بعید است چون ذات استکبار، سلطه‌جویی و سیطره‌طلبی است.

 

جوانان در محیط‌های مختلف، هدف اصلی استکبار یعنی سلطه‌طلبی را تبیین کنند تا ضرورت و صحت نظریه‌ی مقاومت، به‌خوبی نمایان و درک شود.

 

از نظر عملی نیز ما مقاومت را حق جوانان عراقی، سوری، لبنانی، کشورهای شمال آفریقا، شبه‌قاره و دیگر مناطق می‌دانیم و تقویت این جریان‌ها تقویت نظریه‌ی مقاومت است.

 

جوانان، خود را بخشی از این نقشه‌ی وسیع ۵۰ساله بدانند و برای ایفای نقش بر اساس مقتضیات زمان در عرصه‌های علمی، فناوری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آماده باشند.

 

ما از دانش و فناوری روز حداکثر استفاده را می‌بریم اما می‌دانیم که مدل‌های غربی برخلاف زرق‌وبرق ظاهری، باطنی مشکل‌آفرین دارند و کشورهای مختلف را با دشواری و بدبختی روبه‌رو کرده‌اند.

 

جوانان بدون «ترس و تنبلی»، ابتکار و نوآوری را سرلوحه‌ی تلاش خود قرار دهند و با غیرت و تعصب ملی، وظایفشان را در پیشرفت و سعادت و افتخار ملت و امنیت کشور ایفا کنند.گاه دیده شده که برخی دستگاه‌های ذی‌ربط به کارهای خوب، برجسته و راه‌گشای جوانان کمک نمی‌کنند.

 

بدون تردید آینده‌ی کشور درخشان و به‌مراتب بهتر از امروز است و اگر ملت با همین روحیه و انگیزه پیش برود، ایران عزیز در آینده‌ای نه‌چندان دور به اوجی می‌رسد که در تعاملات جهانی دست برتر را داشته باشد و جوانان، این پیشرفت عظیم را که به برکت اسلام و انقلاب ایجاد می‌شود تجربه کنند.

13 آبان یادآور سالها مبارزه با استکبار جهانی

 
 بیانیه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور به مناسبت 13 آبان
  مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
:


"  13 آبان نماد طمع ورزی آمریكا، وابستگی رژیم طاغوت، ایستادگی ایمان متكی به بصیرت، پیشقراولی نسل جوان در صحنه، و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است"

 

در حافظه ی تاریخی مردم انقلابی ایران ۱۳ آبان یادآور سالها مبارزه ی مستمر با استکبار جهانی ست.
 


این خط ممتد، که از
۱۳ آبان ۱۳۴۳ (سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره) در نتیجه ی مخالفت ایشان با قانون ننگین و استکباری کاپیتولاسیون، به ترکیه) آغاز شده بود، در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ با خونین شدن سنگفرشهای دانشگاه تهران به دست ایادی رژیم دست نشانده ی پهلوی، سرخ شده، و در ۱۳‌ آبان ۵۸ با تسخیر توطئه خانه ی امپریالیسم جهانی، توسط جوانان انقلابی کشور، روحی تازه به کالبد نوپای انقلاب اسلامی مردم آزادیخواه ایران می دمد.

 


ما تداوم دسیسه های قطب استکبار تا به امروز و البته تکرار حماسه های ممتد مردم انقلابی ایران از سوی دیگر، هم نشان از ادامه ی شیطنت شیطان بزرگ دارد و هم نشان از روحیه ی استکبارستیزی امتی که هنوز هستند بر آن عهد که روزگاری با امام خود بسته اند.

 

 

حال بار دیگر، آن پاره خط زیاده خواهی شیطان بزرگ و این خط سرخ استکبارستیزی مردم ایران به نقطه ی تلاقی ۱۳ آبان ۱۳۹۷ رسیده اند؛


 

مکر شیطان بزرگ، که به تازگی متن آن برجام خودخواسته ی بی فرجام را پاره کرده به گوشه ای افکنده است، بازهم از درِ قلدرمآبی و تهدید و تحریم وارد شده تا شاید پیروان مکتب سرخ حسین(ع) را به خیال خود از شاخ و شانه کشیدنهای شیطانی بترساند و وادار به امتیازدهی های بیشتر کند.


 

غافل از اینکه این مردم با خون جوانان خود با آرمانهای نظام قدسی جمهوری اسلامی ایران بیعت کرده و برخی ناملایمات برآمده از بی تدبیرهای کارگزاران غیرانقلابی و لیبرال مسلک داخلی را باز هم تاب آورده و روزهای روشن تری را با بازگشتی دوباره به تفکر مردمگرایانِ_انقلابی در انتظار نشسته اند.
 

 

جامعه ی اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور، درآستانه ی این تلاقی، ضمن تجدید بیعت با آرمانهای استکبارستیزانه ی امام و رهبری، عموم مردم شریف ایران را به ایستادگی تا شکست بیش از پیش دسیسه های شیطان بزرگ فرا می خواند و آینده ی روشن تر میهن را در سایه ی رجعت همگانی به تفکر ناب و اصیل انقلاب اسلامی نوید می دهد.
 

 «وَ اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا، لایَضُرُّکُم کَیدُهُم شَیئًا»

 

بیانات مقام معظم رهبری دردیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵

 


 

کشورهایی که در مسیر رشد جهشی قرار دارند عمدتاً در آسیا هستند، بنابراین باید نگاهمان به شرق باشد. نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن، منت کشیدن و کوچک شدن فایده ای ندارد/ دشمن دنبال انحصار علمی است و برای همین دانشمندان را ترور میکنند. یک جنگ تبلیغاتی علیه کشور ما در جریان است. دشمن مهمترین کاری که میخواهد بکند، تصویرسازی برای اغوای افکار عمومی دنیا و کشور است.

 

کشور ما در آخر دوره‌ی پهلوی یک‌دهم درصد تولید علم دنیا را انجام میداده. ببینید چقدر عقب بودیم! از سال ۱۳۱۳ تا سال ۵۷، کل موجودی دانشجوی کشور ۱۵۰ هزار نفر بود اما امروز موجودی دانشجوی ما بیش از ۴ میلیون نفر است. این دو جور نظام، در اینجاها تفاوت خودش را نشان میدهد. باید از جمهوری اسلامی بخاطر این حرکت عظیم سپاسگزار بود.

 

از نخبگان باید در برنامه‌ریزی برای مسائل کشور استفاده کرد. برخی نخبگان به همراه فکر بلند، قدرت مدیریت هم دارند که باید از آن استفاده بشود. اگر از لحاظ علمی پیشرفت نکنیم، تهدید دشمنان تمدنی ما دائمی خواهد بود. امروز دانش بشر یک مرزهایی دارد؛ نخبگان ما باید در جلو بردن مرزهای دانش سهیم باشند.

 

 

تصویرسازی غلط و منفی و ناامیدکننده از اوضاع ایران، مهم‌ترین دستور کار امروز دشمن است اما به فضل الهی تصویر واقعی کشور در مجموع، نقطه‌ی مقابل تصویرسازی نظام سلطه است.این مطالب عمدتاً بسیار متین و متقن و کاملاً مورد تأیید بنده بود و مسئولان محترم باید با جدیت آن‌ها را پیگیری کنند.

 

وجود ده‌ها هزار نخبه، از یک منظر نشانگرِ «تصویر صحیح و واقعی از کشور» و مایه‌ی خرسندی و احساس امید است، ضمن آنکه با بهره‌مندی از نخبگان قطعاً چارچوب‌های برنامه‌ریزی برای مسائل کشور باید ارتقا یابد و از دیدگاه‌های آنان استفاده شود.

 

از نظرات نخبگان جوان، فعال، دلسوز و بانشاط و پای‌کار در بخش‌های مختلف از جمله نفت، استفاده و برای تبدیل اقتصاد نفتی به اقتصاد مستقل و دانش‌پایه و اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ریزی شود.

 

بهره‌گیری صحیح و مناسب از دانش و توانایی‌های نخبگان موجب پیشرفت علم در کشور و در نتیجه رسیدن به موضع عزت و اقتدار و کاهش آسیب‌پذیری‌ها خواهد شد.

اگر از لحاظ علمی پیشرفت کنیم، تهدید دشمنانِ تمدنی و سیاسی و اقتصادی ما دائمی نخواهد بود و کاهش خواهد یافت.

 

در قرون اخیر، سهم ما در جلو بردن مرزهای دانش بسیار کم بوده است و باید با استفاده از ظرفیت بالای نخبگان جوان کشور، مرزهای اکتشاف و دانش جهانی را توسعه دهیم.

 

جوانان باید با مطالعه‌ی تاریخ، از دوران تلخ ۲۰۰ساله‌ی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که به دلیل بی‌اعتنایی به استعدادها و نخبگان، کشور دچار عقب‌ماندگی شد، مطلع شوند و قدر دوران کنونی را بدانند.

 

درحالی‌که جمعیت ایران حدود یک درصد جمعیت جهان است، سهم ما در تولید علم در دوران پهلوی، یک‌دهم درصد بود اما اکنون سهم ایران در تولید علم در دنیا به حدود دو درصد رسیده است که به این حد نیز نباید قانع بود.

 

از زمان تأسیس دانشگاه تهران به‌عنوان اولین دانشگاه کشور در سال ۱۳۱۳ تا سال ۱۳۵۷ که ۴۴ سال می‌شود، تعداد دانشجویان کل کشور، ۱۵۰ هزار نفر بود اما اکنون که ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، تعداد دانشجویان کشور بیش از ۴ میلیون نفر است.

 

علت عمده‌ی عقب‌ماندگیِ علمی و اخلاقی و سیاسی کشور در آن دوران تاریک، وجود حکمرانان بی‌کفایت، دنیاطلب، وابسته و بی‌عرضه بود که در مقابل ملت تکبر می‌فروختند و به فکر مصالح آنان نبودند اما در مقابل بیگانه تا کمر خم می‌شدند.

 

همه‌ی ما باید به دلیل رهایی از آن دوران تلخ و پیشرفت‌های کنونی، سپاسگزار نظام جمهوری اسلامی و امام بزرگوار باشیم.

 

 

از یک طرف مسئولان باید جدی‌تر به‌دنبال تعامل با نخبگان و ارائه‌ی خدمات و رفع موانع کار آنان باشند و از طرف دیگر نخبگان نیز باید همه‌ی ظرفیت‌های خود را در اختیار پیشرفت کشور قرار دهند.

این ثروت همانند هر گنجینه‌ی دیگری در معرض طمع و چپاول نظام سلطه است تا ضمن آنکه از این ثروت برای خود بهره می‌برد، درخصوص علم و فناوری یعنی داشته‌های ثروت‌آفرین و قدرت‌آفرین نیز انحصار ایجاد کند.

 

علاوه بر حذف فیزیکی، «امحاء فرهنگی و یا مشغول کردن نخبگان به امور دیگر»، از دیگر روش‌های نظام سلطه برای گرفتن این ثروت عظیم کشور است، بنابراین مسئولان و نخبگان باید هوشیار و مراقب باشند.

 

جوان نخبه‌ی ما باید به ایرانی و مسلمان بودن، هویت ملی، آرمان‌ها و تاریخ بسیار شرافتمندانه‌ی خود افتخار کند.یکی از برنامه‌های دشمن، آرمان‌زدایی و هویت‌زدایی است که همه باید مراقب و متوجه این نقطه‌ی تهاجم باشند.

 

 

نخبه نباید در فضای تخصصی خود غرق شود و به مسائل جامعه همچون «استقلال، عدالت، پیشرفت و آسیب‌های اجتماعی» اعتنایی نداشته باشد.اگر شما نخبگی را در زیر پرچم «عدالت‌خواهی و استقلال و هویت ملی» انجام دهید، قطعاً ارزش آن بیشتر خواهد بود.

 

یک نخبه نمی‌تواند به جنگ تحمیلی اقتصادی، سیاسی و امنیتی علیه ایران عزیز بی‌تفاوت باشد.امکانات تبلیغاتی ما مانند اوایل دفاع مقدس، اندک است اما همان‌گونه که در آن نبرد پیروز شدیم، به فضل الهی در این جنگ هم بدون تردید پیروز خواهیم شد.

 

نخبه‌ی جوان ما باید در این رویارویی سنگین، وظیفه‌ی خود را برای پیروزی و سرافرازی ایران انجام دهد.«تلاش علمی زیر پرچم عدالت‌خواهی، انحصارشکنی، ستم‌ستیزی و حساسیت و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم».

 

در شناسایی، جذب، هدایت، ساماندهی، شنیدن سخن نخبگان و درمان کردن دردهای آنان، شب و روز نشناسید.

 

ممکن است جوانان نخبه تجربه‌ی سطوح اول مدیریتی را نداشته باشند اما سطح مدیریت‌های میانی حتماً به جوانان نخبه نیاز دارد.در چهار دهه‌ی اخیر، جوانان دانشگاهی در صنایع مهم کشور نقش اول را داشته‌اند.

 

البته در کار دانشگاه‌ها نقص‌های زیادی وجود دارد که باید رفع شود و نخبگان جوان نیز امروز برخی از آن‌ها را بیان کردند.ارتباط متقابل و پُرمنفعت دانشگاه با صنعت جدی‌تر گرفته شود.

 

با گسترش ارتباط با صنعت و شناسایی نیازها به‌گونه‌ای عمل کنید که همانند برخی از کشورها، هر پایان‌نامه‌ی دانشجویی یک حامی از بخش خصوصی یا دولتی داشته باشد.

 

این‌گونه کشورها عمدتاً در آسیا هستند، بنابراین باید نگاهمان به شرق باشد نه به غرب؛ ضمن اینکه نگاه به غرب و اروپا جز معطل ماندن، منت کشیدن و کوچک شدن فایده‌ای ندارد.

 

نمی‌دانیم دولت چقدر به این راه‌حل‌ها عمل می‌کند اما احساس مسئولیت اساتید و همچنین نخبگان جوان و خوش‌فکر در قبال مشکلات کشور بسیار خرسندکننده است.

 

نوسانات ارزی و مشکلات معیشتی وجود دارد اما در مجموع تصویر واقعی کشور، به کوری چشم دشمنان، عکس تصویری است که بیگانگان سلطه‌طلب از ایران عزیز ترسیم می‌کنند.

بیانات مقام معظم رهبری در همایش ده‌ها هزارنفری «خدمت بسیجیان» در ورزشگاه آزادی

۱۳۹۷/۰۷/۱۲

 دشمن میخواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که بن‌بست است، راه‌حلی وجود ندارد مگر زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا/ من به حول و قوه الهی و به کمک شما، تا جان و توان در بدن دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد/ دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی بعد از کنکاش فراوان، به تحریم رسیده است. اقتصاد ملی ما میتواند تحریم را شکست دهد و شکست تحریم، شکست آمریکا است و آمریکا یک سیلی دیگر از ملت ایران خواهد خورد.

 

جمعیت ۱۰۰هزارنفری این ورزشگاه یادآور جمعیت ۱۰۰هزارنفری همینجا در اواخر دهه۶۰ است که برایشان صحبت کردم و به جبهه‌ها رفتند و پیروزیهای بزرگی را به ارمغان آوردند. و شما جوانهای عزیز هم در میدان علم و فعالیت و تحرک اقتصادی و کارآفرینی، در میدان کار و تلاش فردی و جمعی، در میدان شبکه‌سازی اجتماعی و فرهنگی، در میدان حرکتهای لازمِ آتش به اختیار، در هر جایی ان‌شاالله موفق خواهید بود.

 

اگر دشمن در ما وحدت، احساس قدرت، احساس وظیفه و عزم راسخ مشاهده کند، عقب مینشیند؛ اما اگر احساس کند ضعف و اختلاف بین مسئولین کشور هست، هم‌جهتی وجود ندارد، یا بین مردم و مسئولین فاصله افتاده است، تشویق میشود که شدت عمل خود را زیاد کند. همه توجه کنند: هم جوانان، هم مسئولین، باید به دشمن پیام قدرت بدهیم نه پیام ضعف.

 

ازیکطرف سیاستهای آمریکای جهانخوار؛ ازیکطرف قدرتنمایی جوانهای مؤمن و پیروزیهای پیاپی در میدانهای مختلف؛ ازیکطرف مشکلات اقتصادی کشور و تنگی معیشت بخش بزرگی از مردم؛ و ازطرفی حساس شدن و به تکاپو افتادن نخبگان کشور که این وضعیت، آنها را حساس کرده و به تکاپو و تلاش فکری و عملی وادار کرده است.

 

آمریکایی‌ها با عربده‌کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه‌ی عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می‌دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه‌ی باقیمانده‌ی دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا بزنند که ان‌شاءالله خواهند زد.

 

حماسه‌ی بزرگ اربعین که با حضور ملت ایران، ملت عراق و مسلمانان دیگر کشورها هر سال تکرار می‌شود پدیده‌ی فوق‌العاده مهمی است که به فضل الهی و در هنگام نیاز شدید دنیای اسلام شکل گرفته است.

 

این‌ها رجزخوانی نیست، واقعیاتی است که دشمنان آرزو می‌کنند ملت ایران آن‌ها را نداند یا مورد غفلت قرار دهد تا درباره‌ی اوضاع کشور و توانایی‌های خود، دچار گمان غلط شود.

 

به استثنای دویست سال منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی (یعنی از اواسط دوران قاجار تا پایان پهلوی) ایرانِ عزیز ما در عرصه‌های مختلف، سرآمد ملت‌های مسلمان و در برهه‌هایی حتی سرآمد همه‌ی ملت‌ها بوده است.

 

نجات کشور از شر حکومت استبدادی و سلطنتی موروثی، ایستادگی در مقابل همه‌ی توطئه‌های چهل سال اخیر و افزایش اعتبار و احترام ایران در منطقه و جهان، از دیگر نمودهای اقتدار جمهوری اسلامی است.

 

نظام اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل جبهه‌ی وسیع دشمنان، پیروز شد و با حفظ تمامیت ارضی کشور، اولین‌بار در قرن‌های اخیر اجازه نداد مهاجمان، بخشی از میهن عزیزمان را تجزیه کنند یا با تداوم حضور نظامی در ایران، ملت را تحقیر کنند.

 

این شکست‌ناپذیری را می‌توان در پیروزی این ملت بزرگ در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نیز ایستادگی در مقابل همه‌ی توطئه‌های چهل سال اخیر مشاهده کرد چرا که ملت در مواجهه با توطئه‌ها و اقدامات مختلف دشمن، هیچ‌گاه احساس ضعف و خستگی نداشته و عقب‌نشینی نکرده است.

 

مغرور شدن، ما را به بی‌عملی، بی‌ابتکاری و نداشتن طرح و نقشه می‌کشاند و موجب پیروزی دشمن می‌شود.هنوز در اوایل راه هستیم و باید با تلاش و مجاهدت و راه‌بلدی، شجاعت و تدبیر و استفاده‌ی صحیح از امکانات، مسیر پیشرفت را ادامه دهیم و به قله‌ی مورد نظر ملت و انقلاب برسیم.

 

جوانان عزیز، بدانید که شما نوک پیکان حرکت عظیم ملی هستید، شما باید راه را باز کنید. پیران مجرب هم اگر خسته و بی‌حال و ازکارافتاده نباشند، می‌توانند شما را راهنمایی کنند اما موتور پیش‌برنده‌ی این قطار، شما جوانان هستید.

 

در سال‌های اخیر نیز جوانان در جهاد با تروریسم تکفیری، پیشتاز بوده‌اند و امروز هم با احساس انگیزه و تکلیف و در جهادی فکری و عملی و با هدف گشودن گره‌های اقتصادی، پیشنهادهای پخته و کارگشا می‌دهند.

 

عده‌ای تصور می‌کنند که من از انحرافات برخی جوانان مطلع نیستم اما این‌گونه جوانان جزو ریزش‌ها هستند که رویش‌ها بر آنان غلبه دارد و تمجید و تحسین من از جوانان، با اطلاع کافی از این‌گونه مسائل صورت می‌گیرد.

 

این‌گونه افراد می‌خواهند جوانان را مشکل کشور وانمود کنند و یا آن‌ها را به مشکل کشور تبدیل کنند اما اینجانب با اعتقاد تأکید می‌کنم که جوانان راه‌حل کشورند نه مشکل کشور.

 

پیمودن مسیر پیشرفت و برداشتن موانع این مسیر شرایطی دارد که گام اول آن، «درک و احساس وجود و حضور دشمن» است زیرا تا انسان حضور دشمن را حس نکند، سنگر و حفاظ و سلاحِ لازم تهیه نمی‌کند.

 

البته آن روشنفکرنمای راحت‌طلب و منافق و ریاکار که اساساً دشمنیِ آمریکا را انکار می‌کند و برای دولت و ملت ایران، نسخه‌ی تسلیم در مقابل آمریکا می‌نویسد، اگر عامل آمریکا نباشد، مرد میدان پیشرفت کشور نیست.

 

انسان‌های بی‌روحیه، ترسو، مأیوس، تنبل، فرصت‌طلب و خودکم‌بین، در این میدان اگر خود مانعی برای دیگران نشوند، نمی‌توانند هیچ هنری از خود نشان دهند.

 

البته جوانان کشور چه در دوران نهضت اسلامی و چه در مقاطع مختلف چهل سال گذشته، به این بلیّه مبتلا نبوده، و همواره بدون تردید و ترس و بُزدلی، اعتمادبه‌نفس و شجاعت داشته‌اند.

 

اولین عرصه‌ی نبرد، «اسلام و ایمان اسلامی» است زیرا آمریکا از اسلام و انقلاب اسلامی سیلی خورده است و انقلاب، دست آن‌ها را که همه‌کاره‌ی کشور بودند، از ایران کوتاه کرد.

 

برخی افراد نِق‌زن می‌گویند، از آمریکا بدگویی نشود تا با ایران دشمنی نکند، درحالی‌که کینه‌ی آن‌ها فقط از شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران نیست، بلکه آن‌ها با اصل اسلام و انقلاب اسلامی مخالفند زیرا از سر بلند کردنِ یک قدرت اسلامی بزرگ و انقلابی در منطقه به‌شدت هراس دارند و بر همین اساس تلاش می‌کنند تا عناصر قدرت کشور را از بین ببرند.

 

استقرار و ثبات اجتماعی، امنیت و وحدت ملی، پایبندی به اصول و مبانی انقلاب، ادامه‌ی حرکت پیشرفت رو به توسعه‌ی علمی، گسترش و تعمیق فرهنگ انقلابی و اسلامی، پیشرفت دفاعی و موشکی، و حضور در منطقه، عناصر اقتدار جمهوری اسلامی است و دشمنان به‌دنبال ضربه زدن به این عناصر قدرت هستند.

 

بدخواهان و کینه‌توزان ملت ایران، تلاش دارند با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای به‌ویژه رسانه‌های نوپدید، تصویرسازی غلطی از ایران، منطقه و همچنین از خودشان، انجام دهند و افکار عمومی ایران را از واقعیات منحرف کنند.

 

با وجود قدرت سخت‌افزاری آمریکایی‌ها، واقعیت آن است که آن‌ها در موضع قدرت نیستند زیرا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ی قدرت در تقابل‌های جهانی، «قدرت نرم‌افزاری» به معنای منطق، استدلال و حرف نو است که آمریکا در این موارد به‌شدت ضعیف است و به دلیل فقدان منطق و استدلال، بر مبنای زورگویی سخن می‌گوید.

 

به همین دلیل است که آمریکا با وجود قدرت اتمی و تکنولوژی پیشرفته و توانایی‌های مالی فراوان، در بسیاری از مناطق همچون عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان شکست خورد و شکست‌های دیگری هم در انتظار آمریکا است.

 

آن‌ها تلاش دارند با ارائه‌ی تصویرهای غلط از ایران اسلامی، نظرات باطلشان را به افکار عمومی دنیا و ملت ایران، بباورانند.آمریکایی‌ها با تکیه بر این مشکلات، خیالاتی را در سرِ کم‌مغز و بی‌تدبیرشان می‌پرورانند. بر همین اساس اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا به برخی سران اروپا گفته است اگر تا دو سه ماه صبر کنید، کار جمهوری اسلامی ایران تمام است.

 

این خیالات، انسان را به یاد سخنان چهل سال قبل آمریکایی‌ها و نوکران آن‌ها در داخل می‌اندازد که به یکدیگر مژده‌ی سرنگونی شش‌ماهه‌ی جمهوری اسلامی را می‌دادند اما اکنون چهار دهه از عمر نظام اسلامی گذشته است.

 

این تحلیل غلط، موجب گمراهی آمریکایی‌ها در چهل سال گذشته شده است که باید خداوند را به دلیل اینکه دشمنان ملت ایران را از نادانان و ابله‌ها قرار داده است، شکرگزار بود.

 

البته ما مشکلات اقتصادی و عیوبی همچون «اقتصاد نفتی»، «ضعیف بودن فرهنگ صرفه‌جویی» و «اسراف» در جامعه داریم اما این موارد، عیب واقعی نیستند؛ عیب واقعی «بن‌بست» است که البته در کشور بن‌بست وجود ندارد.

 

دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این جمع‌بندی برساند که در کشور بن‌بست است و هیچ راهی جز زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا وجود ندارد.من صریحاً اعلام می‌کنم، کسانی که در داخل، این فکرِ مطلوب و محبوب دشمن را ترویج می‌کنند، در حال انجام دادن بزرگ‌ترین خیانت در حق کشور و ملت هستند.البته این اتفاق نخواهد افتاد و به حول و قوه‌ی الهی و با همراهی مردم و جوانان، تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت چنین اتفاقی در کشور بیفتد.

 

سیاستمداران بزرگ و مغزهای سیاسی سنجیده‌ی دنیا، ملت ایران را به دلیل چهل سال ایستادگی در مقابل فشارها و درعین‌حال پیشرفت و تبدیل شدن به یک قدرت تأثیرگذار، تحسین می‌کنند.

 

ما از این ظرفیت‌ها به‌درستی استفاده نکرده‌ایم و توصیه‌ی همیشگی من به مسئولان این است که ظرفیت‌ها را شناسایی و استفاده کنید.تصویر واقعی کشور همین جوانان مؤمنی هستند که در صحنه‌های مختلف، توانایی‌های دفاعی، علمی، فرهنگی و اجتماعی خود را بروز داده‌اند.

 

وضع تحریم‌ها به این معنا است که دشمن هیچ راه دیگری برای مقابله با نظام اسلامی به غیر از تحریم اقتصادی ندارد اما همین تحریم‌های اقتصادی نیز شکننده‌تر از اقتصاد ملی ما است.

 

اقتصاد ملی کشور می‌تواند تحریم را شکست دهد و به حول و قوه‌ی الهی، تحریم‌ها را شکست خواهیم داد و شکست تحریم به معنای شکست آمریکا است و آمریکا باید با این شکست، یک سیلی دیگر از ملت ایران بخورد.

 

بسیج مردمی یکی از نقاط برجسته‌ی تصویر واقعی کشور است که در مقابل تهدید دشمن نه‌تنها عقب‌نشینی نمی‌کند بلکه بر ایمانش افزوده می‌شود و به همین دلیل، دشمن و عوامل او مخالفت زیادی با بسیج دارند.

 

ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است که می‌توان آن را به سلاح شیمیایی در جنگ‌های نظامی تشبیه کرد.

 

همچنان‌که در جلسات حضوری هم تذکر داده شده است به این مسائل درست توجه کنید و با ایفای جدی وظایف خود، ابزاری نشوید که دشمن راحت بتواند سلاح شیمیایی خود را علیه مردم به کار گیرد.

 

باید با حضور قدرتمندانه‌ی ملت و به‌ویژه جوانان مؤمن در وسط میدان، هم‌جهتی و هم‌سخنی مسئولان، و همدلی مردم و مسئولان، به دشمن پیام قدرت داد چرا که اگر دشمن در حرف و رفتار و منش زندگی مردم، خود را با مجموعه‌ای مقتدر روبه‌رو نبیند، گستاخ و جری می‌شود.

 

واقعیات کشور نشان می‌دهد ملت و نسل جوانش تصمیم گرفته دیگر تحقیر نشود، دنباله‌رو قدرت‌های بیگانه و دشمن نگردد و ایران عزیز را به اوج عزت و افتخار برساند که به فضل الهی، عزم و توانایی این کار را دارد.

 

آن اجتماع عظیم به حرکت و پیروزی‌های بزرگ برای کشور تبدیل شد و ان‌شاءالله شما جوانان عزیز هم در میدان‌های علمی، فعالیت و تحرک اقتصادی، کارآفرینی، تلاش فردی و اجتماعی، شبکه‌سازی اجتماعی و فرهنگی و نیز حرکت‌های لازمِ آتش به اختیار، موفق و پیروز خواهید شد.

 

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در تقدیر از عملیات غرورآفرین ضربت محرم

 


" یوم نبطش البطشه الکبری انا منتقمون" (دخان/16)

 

جنایتکارانی که در اوج سفاهت و جهالت، مظلومان بی دفاع و شهروندان عادی اهوازرا در سالروز جنگ تحمیلی به کام آتش کینۀ دد صفتانه خود فرو بردند، باید می دانستند که تر فند بی مقدار خود را در برابر آتشفشان غیرت و اقتدار ملتی سربلند و دشمن شکار، رها کرده اند. اینک به تجربه های مکرر عینی برای دوست و دوشمن آشکار شده است که ملت ایران و نیرو های مقتدر نظامی اش در برابر خون پاک فرزندان سرزمین خود آرام نمی نشینند تا طعم تلخ انتقام را به شرارت پیشگان و جنود ابلیس بچشانند. چرا که به فرموده فرمانده کل قوا امام خامنه ای (مد ظله العالی) دوران بزن و در رو تمام شده است.

 آنچه امروز دست های اقتدار نیروی موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پهپاد های عقاب وشش به نمایش گذارد نمی از یم بود تا کند ذهنان خیانت پیشه و اربابان مستکبر و مرتجع آنان خصوصاً کاخ نشینان ریاض و ابوظبی خوب بفهمند که عرصه سیمرغ جولانگاه مگسان و پست هوسان نیست و اگر باز هم خطا کنند در بستر خشم مقدس ملتی عظیم به نیستی ابدی و جهنم خود ساخته واصل خواهند شد.

بر خود لازم می دانیم از تلاش خالصانه و مجاهدانه سرداران و نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله مقتدرانه و سریع و قاطع با تروریست ها و بر هم زنندگان امنیت ملی و تکفیریان کودک کش و حامیان بین المللی و منطقه ای آنان ، تشکر و قدردانی نماییم و از خداوند متعال برای سرافرازی و پایداری آنان در جهت حفظ و حراست از میراث شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی دعا کنیم.

ضروری است دولت محترم نیز در مقابله با جنگ اقتصادی و نابسامانی های داخلی و اقتصادی در اجرای برنامه های مؤثر با سرعت و تلاش بیشتری وارد شود و با عزم جدی و مدیریت جهادی از توطئه دشمنان برای اخلال در ساختار های اقتصادی و فشار بر مردم بدون از دست دادن زمان و در اسرع وقت جلوگیری به عمل آورد.

بسیج اساتید دانشگاه پیام نور

بازدید خانواده اساتید بسیجی از موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بسیج اساتید دانشگاه پیام نور بازید از موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس برای اساتید بسیجی وخانواده آنان برگزار نمود.در این بازدید خانواده اساتید بسیجی با گوشه هایی ازوقایع انقلاب اسلامی و رشادت ها ومقاومت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آشنا شدند.

 

بیانیه ی تحلیلی بسیج اساتیددانشگاه پیام نور به مناسبت هفته ی دفاع مقدس و محکومیت جنایت تروریستی اهواز


 

بسم الله القاصم الجبارین

 

این حقیقت شگفت که پژواک فراتاریخی "هل من ناصر ینصرنی" سیدالشهدا (ع) در عاشورای ۵۹ هجری شمسی [۶۱ ق]، یکی از بزرگترین لبیک های خود را هزاروچهارصد سال بعد از این واقعه یعنی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ و در پاسخ امت انقلابی ایران به حکم جهاد سلاله ی پاک امام حسین(ع)، خمینی کبیر (ره) یافته است، حکایتی عادی نیست.

 

بی تردید جمهوری اسلامی ایران ثمره ی بیش از ۱۴۰۰ سال مجاهدت ائمه هدی(ع) و فقهای بزرگ شیعه برای بلوغ دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی امت اسلام است.

 

از همین رو هم سنگ پرانی ظالمان و ظلمت خواهان به نور مشعشع این مصباح هدی، محدود به هیچ برهه ی تاریخی نبوده و نیست.

 

ظلم یزیدیان آن زمان و شیطنت شیطانهای کوچک و بزرگ این زمانه و مزدوران پست آنان گواه روشنی بر صدق این مدعاست.

 

هر چند وابستگی و همبستری هیچ کدام از این مظاهر خیانت و نفاق با آن صدام یزیدهای دیروز و این صدامچه های امروز چیزی جز سقوط و نابودی و خفت و خواری برای آنان و اربابانشان به ارمغان نیاورده و از این پس نیز نخواهد آورد.

 

اگر چه امتداد هشت ساله ی دفاع مقدس بعد از ۳۱ شهریور ۵۹ در حافظه ی تاریخی مردم انقلابی ایران یادآور شکوه تجدید بیعت با آرمانهای حسینی پیر جماران (ره) است اما تلاش مذبوحانه ی مشتی مزدور وطن فروشِ تازه از بستر وهابیت برخاسته در تیراندازی به سربازان میهن و شهروندان بی گناه در اهواز، نشان داد هنوز هم برای پاسداری از این مرز پر گهر، باید دستی به قلم و دستی به ماشه داشت.

 

بی تردید، در شرایطی که دشمن شکست خورده از هشت سال جنگ سخت، استراتژی شیطانی خود را به حوزه ی جنگ نرم و به ویژه جنگ اقتصادی تغییر داده است، حفظ وحدت، همدلی، همگرایی و هم افزایی تمام دل سپردگان به عزت و عظمت این آب و خاک، می تواند نویدبخش و مقدمه ی فتح قریب دیگری برای مردم صبور، ثابت قدم و انقلابی ایران باشد.

 

از این رو، جامعه ی اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور با گرامیداشت هفته ی دفاع مقدس و یاد و خاطره ی همه سربازان جان بر کف میهن، و تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل (ره) آمادگی خود را برای هر گونه جهاد و مجاهدت برای پاسداری از دستاوردهای نظام قدسی جمهوری اسلامی ایران، ذیل سایه ی مستدام فرماندهی کل قوا، حضرت امام خامنه ای (مدظله) اعلام می دارد.

 

در پایان این جامعه ی بزرگ دانشگاهی، خواهان تسریع در واکنش سخت سربازان امام عصر (عج) - اعم از ارتش، سپاه، بسیج، نیروهای انتظامی و اطلاعاتی- به مزدوران جنایت اهواز و شجره ی ملعونه ی اربابان منطقه ای و جهانی آنان است.

 

ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم

بسیج اساتیددانشگاه پیام نور

۳۱ شهریور ۱۳۹۷

بیانات فرمانده کل قوا در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر

۱۳۹۷/۰۶/۱۸


 

من به شما کاملاً امیدوارم. من به همه آنچه که درباره جوانان مؤمن گفته شد باور دارم/ مراقب باشید وسوسه دشمن در فضای عمومی زندگی تأثیر نگذارد، نفوذ دشمن نتواند در صفوف یکپارچه جوانان مؤمن اختلال ایجاد کند. امروز در فضای مجازی و در بقیه زمینه‌ها دشمن به‌شدت فعال است. تلاش مأیوسانه میکند اما شما باید بایستید، از خودتان آمادگی و اقتدار نشان بدهید و ابتکار خود را به کار ببندید. خدای متعال به شما کمک خواهد کرد.

 

سیاست آمریکای ظالم در این منطقه این است که جنگهای خانگی باشد، برادران به جان هم بیفتند، تروریسم توسعه پیدا کند و یک قدرت اسلامی در منطقه سر بلند نکند. میدانند که پیام اسلام، دفاع از مظلومین و محرومان است و سیاست استکبار، ایجاد محرومیت و مظلومیت برای ملتها است. در مقابل این سیاست، نظام جمهوری اسلامی با قدرت تمام ایستاده است.

 

قدرتهای استکباری بیش از آنچه در واقع توانایی و اقتدار داشته باشند، با تشر و اخم و ابراز قدرت، کار خود را پیش میبرند. اگر ملتی از این تشر نترسید و از این اخم جا نخورد و به قدرت خود اعتماد کرد و با شجاعت، قدم در میدان حق و عدالت گذاشت، ابرقدرتها را به عقب‌نشینی وادار میکند و شکست میدهد.

 

جمهوری اسلامی و ملت ایران با ایستادگی در مقابل آمریکا ثابت کرده است اگر ملتی از اخم و تشر زورگویان نترسد و به توانایی‌های خود اعتماد و اتکا کند، ابرقدرت‌ها را به عقب‌نشینی و شکست می‌کشاند.

 

بار سنگین آینده‌ی روشن میهن عزیزمان بر دوش جوانان است و جوانان غیور ارتشی، یکی از بخش‌های مهم و حساس این مسئولیت را بر عهده دارند.نیروهای مسلح از چنین ملتی و چنین کشوری دفاع می‌کنند که باید این افتخار بزرگ را با همه‌ی وجود و با انگیزه‌های عمیق دینی و ملی ادامه دهند.

 

در چنین دنیایی، جمهوری اسلامی و ملت ایران با زبان رسا و بدون هیچ پنهان‌کاری، ایستادگی خود را در مقابل ظلم و استکبار ابراز می‌کند و همین مسئله علت اصلی دشمنی ظالمان جهانی با ملت بزرگ ایران است.

 

استکبار و در رأس آن آمریکای ظالم و ستمگر، منافع خود را در گرو ایجاد جنگ‌های خانگی، افزایش و توسعه‌ی فجیع فعالیت‌های تروریستی و درگیری‌های منطقه‌ای می‌بینند و متأسفانه برخی کشورهای منطقه به آن‌ها کمک می‌کنند.

 

آن‌ها می‌دانند که پیام جذاب اسلام، دفاع از مستضعفین و محرومین است، بنابراین از شکل‌گیری قدرتی بر مبنای اسلام بیمناکند.

 

تحلیلگران سیاسی و هوشمندان عالَم از اینکه ایران با اتکا به خداوند و تکیه بر قدرت ملی، قدرت‌های جهانی را در منطقه ناکام گذاشته است، شگفت‌زده‌اند و به این واقعیت اذعان می‌کنند.

 

اگر ملتی از این روش‌ها نهراسید و با شجاعت و اعتماد و اطمینان به توانایی‌های خود در راه حق و عدالت حرکت کرد، ابرقدرت‌ها را وادار به عقب‌نشینی و شکست می‌کند.

 

۴۰ سال است ایران آماج خرابکاری‌های آمریکا و همدستانش قرار دارد اما اکنون از نهالی کوچک به درختی برومند و پُرثمر تبدیل شده و با وجود اکراه شدید و اقدامات فراوان مستکبران، دل‌های ملت‌ها را به پیام انقلاب جذب و جلب کرده و توطئه‌های آمریکا را در منطقه به شکست کشانده است.

 

این‌ها نشانه‌هایی از قدرت پروردگار و صدق وعده‌های الهی است که می‌فرماید اگر خدا را یاری کنید، خدا شما را نصرت می‌دهد و ثابت‌قدم می‌دارد.بر اساس آیه‌ی شریفه‌ی قرآن، هرچه می‌توانید بر قدرت خود بیفزایید که اقتدار شما دشمن را می‌ترساند و به عقب‌نشینی وا می‌دارد.

 

اجازه ندهید نفوذ دشمن در صفوف یکپارچه‌ی جوانان مؤمن اختلال ایجاد کند.با وجود این، دشمن به‌شدت در زمینه‌های مختلف فعال است که باید با هوشیاری، وحدت و تکیه بر خداوند، در مقابل او ایستاد.شما قادرید دریاهای اطراف ایرانِ عزیز ما را با هوشمندی و شجاعت به امنیت کامل برسانید.

در نشست تخصصی اساتیدبسیجی دانشگاه پیام نور مطرح شد؛

فصل تازه و رویکرد نوین بسیج اساتید، در بستر تعامل، همگامی و هماهنگی بیش از پیش آغاز شده است.

 


در ابتدای این نشست که
۱۳ شهریور۹۷ در سازمان پژوهشهای صنعتی کشور برگزار شدآقای دکتر پارسا، با اشاره به مهمترین سرفصلها و پیش نیازهای این تغییر رویکرد، به تغییر نوع نگاه و سطح توقع مسوولین سازمان بسیج اساتید از دانشگاه پیام نور اشاره کرد و افزود؛ با عنایت به گستردگی بالها و آزادی عمل بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در سرتاسر کشور امیدواریم با هم افزایی بیشتر و تاکید بر رویکرد حل المسایلی بتوانیم در حل مشکلات کشور گره گشایی کنیم.

حضرت حجه الاسلام و المسلمین نبوی، مسوول نهاد رهبری مقام معظم رهبری، نیز با اشاره به غالب بودن وجه اعتقادی در میان اعضای جامعه ی علمی دانشگاه پیام نور، بر ضرورت تقویت بیش از پیش روحیه ی دینی در این دانشگاه تاکید کرد.

در ادامه دکتر خسرویان، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور ومسوول بسیج اساتید تهران بزرگ، ضمن تبیین موضوع این اندیشکده ها بر ضرورت بهره گیری از تکثر و تنوع ظرفیتهای اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور در این زمینه تاکید کرد.

این نشست با هم اندیشی و تضارب آرای همکاران درباره ی مسائل حال و آینده ی دانشگاه و جامعه همراه بود.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نوردردیدار با رئیس و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استان کهگیلویه وبویراحمد:

بسیج اساتید ، محل تبادل نظرات و تفکرات همه افراد می باشد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان کهگیلویه وبویراحمد ، نشست رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور با رئیس و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استان کهگیلویه و بویراحمد درسالن جلسات دانشگاه پیام نوراستان برگزار شد . دراین نشست ابتدا دکتر سجادی ، رئیس دانشگاه پیام نوراستان در سخنانی ضمن گرامی داشت روز عرفه و تبریک عید سعید قربان وخوش آمد گویی به میهمانان ارجمند ، گفت در حد توان و امکانات آماده هرگونه همکاری با بسیج اساتید دانشگاه می باشیم. سپس رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نوراستان به ارائه گزارشی ازوضعیت برنامه و فعالیتهای  بسیج اساتید استان پرداخت. دکتر موحدزاده گفت بسیج اساتید بازوی توانمندی در اختیار دانشگاه،جهت نیل به اهداف عالی دانشگاه می باشد.

در ادامه آقای دکترپارسا رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در سخنانی ضمن تشکر از ریاست واعضای علمی حاضر به خاطر هماهنگی وهمکاری جهت برگزاری این جلسه بیان داشتند پوشیدن ردای استادی وتدریس لطف بزرگی است که خداوند در حق همه ما اساتید نموده است وما باید با پرورش دانشجویانی در تراز جمهوری اسلامی شکر این نعمت را بجای آوریم. دکتر پارسا افزودند بسیج محل تبادل نظرات وتفکرات همه افراد با همه سلایق است که البته برایند این تبادل نظر باید در حل مسائل کشوروخصوصاً منطقه نشان داده شودو این همان هدف راهبردی بسیج اساتید کشور است ایشان هدف از سفر به استان را بررسی وضعیت فعالیت های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور استان واستفاده از تجربیات وانتقال آن به سایراستانها بیان نمودودرپایان حاضران با طرح دیدگاه های خودبر ضرورت برنامه ریزی با هماهنگی بسیج اساتید سپاه استان تاکید نمودند. 

« بیانیه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور به مناسبت فرارسیدن سالروز کودتای ننگین 28 مرداد »

 

      یکی از نقاط عطف و تأثر برانگیز تاریخ معاصر ایران کودتای 28 مرداد 1332 است . کودتایی که نتیجه اقدام شوم امریکا به همراه دجالان انگلیسی و پادشاه فاسد و بی لیاقت پهلوی دوم و دل بستن برخی رهبران نهضت ملی شدن صنعت نفت به آمریکا بود.

    کودتایی که سکان مدیریت کشور را کاملاً در دست استکبار جهانی و استبداد داخلی قرار داد. هدف پلید آمریکا در این کودتای شوم علیرغم تظاهر به حفاظت ایران در برابر خطر نفوذ کمونسیم چیزی جز جلوگیری از فراگیر شدن ندای به حق مردم در مساله ملی شدن صنعت نفت و روی کار آمدن مجدد حکومت وابسته پهلوی برای مزدوری هرچه بیشتر آنان در جهت چپاول منابع و ذخایر بزرگ ایران توسط امریکا نبود.

    آنچه که نباید در بازخوانی این ماجرا مورد غفلت قرار گیرد این است که اگر چه این کودتا با کمک مالی و پشتیبانی و برنامه ریزی آمریکا و انگلیس صورت پذیرفت ولی نباید از نقش عوامل مزدور داخلی و وطن فروشان و دلدادگان به آمریکا غافل شد، زاهدی ها و شعبان بی مخ ها همواره پادوهای استعمار و استکبار بوده و خواهند بود. علاوه برآن تشتت آراء و خود محوری و اختلاف در بین رهبران نهضت نیز از زمینه های این فاجعه بود. به راستی اگر دلدادگی برخی از رهبران نهضت ملی شدن صنعت نفت به قدرت نوظهور آمریکا نبود، اگر آقای مصدق به نامه آیت الله کاشانی پاسخ مثبت می داد و از توده ی مردمی که در سایه اسلام ، رهبریت آن بزرگوار را پذیرفت بودند،کمک می گرفت، آیا سرنوشت و تاریخ ملت ما اینگونه رقم می خورد؟ آیا 25سال سیاه و  نکبت بار دوران ستم شاهی بر ما تحمیل می شد؟

    نگاهی دوباره به این حادثه تاسف بار و پی آمدهای آن نشان می دهد که اعتماد به امریکا همواره زهر مهلکی بر پیکره این ملت وارد نموده و جز شور بختی نتیجه ای نداشته است.

    یادمان نرود، عملیات آژاکس که در حقیقت با بهره گیری از ایجاد اغتشاش و هرج و مرج ، زمینه فاجعه کودتا را فراهم آورد، شیوه ای است که همواره با رنگ و لعاب جدید از سوی استکبار اجرا خواهد شد. اینک که چهل سال است ما با تأسی به اسلام و با رهبریت امام خمینی(ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از یوغ استعمار و استکبار رها شده ایم، آیا لحظه ای انقلاب اسلامی از دشمنی آمریکا و اذنابش در امان بوده است؟

    و اینک در این برهه حساس با یادآوری خاطره تلخ کودتای 28 مرداد باید گوش به فرمان رهبریت معظم انقلاب داشته و مراقب باشیم تا شاهد تکرار اینگونه حوادث تلخ تاریخ نباشیم.

    هرج و مرج و جنگ اقتصادی، ایجاد اختلاف، شایعه جنگ، همه و همه، عملیات آژاکس دیگری هستند تا مارا به پای میز مذاکره کشانده و امتیازهای نقد از ما بستانند و وعده های نسیه بدهند. همچنانکه در برجام چنین کردند.

    ما اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور بر این باوریم که مذاکره با آمریکا راه برون رفت از مشکلات نیست و سایه جنگ نیز واقعیتی جز سراب ندارد. بلکه راه برون رفت از وضعیت موجود علاوه بر اتکال برخداوند و اطمینان به یاری پروردگار، بازگشت به شیوه و سیره امام خمینی(ره) و عملیاتی کردن فرمانهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با نگاه به نیروها و توانمندیهای داخلی است.

   درنهایت از دانشگاهیان و اندیشمندان فرهیخته انتظار است در تنویر افکار عمومی و تبیین و تشریح ابعاد خباثت شیطان بزرگ اهتمام لازم را مبذول دارند.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

بیست وهشتم مرداد 1397

بسیج اساتید دانشگاه پیام نور

1 2 3 4 5 6 7